Revanša Miamija s peturno zamudo

Po treh zaporednih porazih so lanski finalisti lige NBA Miami Heat le prišli do zmage. Za nedavni poraz so se s 113:107 oddolžili Detroitu, ki je bil v soboto prepričljivo boljši (120:100).

Tekma bi se morala v American Airlines Areni začeti že ob 21.00 po slovenskem času, a je zaradi številnih testiranj na koronavirus prišlo do peturne zamude.

Prvič v letošnji sezoni je v začetni peterki nastopil Goran Dragić. Po tem, ko je Miami znova zelo slabo začel srečanje se je na njegovih in na krilih Bama Adebaya Vročica uspela vrniti. Varovanci Erika Spoelstre so v prvem polčasu zaostajali že za 19 točk. Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Miami dobil s 33:19. in prednost v zadnjem delu tekme ohranil.

Dragić je v 33 minutah igre prispeval 22 točk, 3 podaje in 3 skoke. Znova najboljši posameznik floridske ekipe Adebayo, kivjih je dodal 28.