Rendl na zadnji tekmi vzel zmago Slovencem

Po zelo izenačenem obračunu, ki so mu ritem vseeno v večini narekovali Slovenci, so domači košarkarji Ukrajine predvsem po zaslugi Dzheroma Dzherrija Rendla v zadnji četrtini naše strli in vzeli zmago na zadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022.

Prvi koš smo videli šele po dveh minutah igre, ko so trojko zadeli Ukrajinci. S slovensko trojko je izenačil Edo Murić. Slovenci so s čvrsto obrambo uspeli preiti v vodstvo šestih točk, a so gostitelji odgovorili s svojo miniserijo (5:0). Prvo četrtino so naši dobili po košu Jurija Macure (9:11).

Raztrgana igra se je nadaljevala tudi v drugi četrtini. Slovenija je sicer konstantno prehajala v vodstvo a se od nasprotnikov ni znala odlepiti. Varovancem Aleksandra Sekulića so prvi polčas vseeno dobili s točko v svojo korist in na odmor odšli z rezultatom 24:27.

Na začetku tretje četrtine je Ukrajina drugič na tekmi povedla (30:29). Z dvema zaporednima trojkama je hitro odgovoril Luka Lapornik, nato pa je Gregor Hrovat po lepi podaji Luke Rupnika Slovenijo popeljal do najvišjega vodstva +7 (30:37). Ukrajinci so vzeli minuto odmora, po kateri so bili dvakrat uspešni izza črte in znova izničili slovensko prednost, po zadetem prostem metu domačih pa je bil izid izenačen (37:37). Ukrajinsko serijo sta prekinila Macura in Blaž Mahkovic, a so se Ukrajinci ob koncu tega dela igre znova nalepili na Slovence, tako da so naši v zadnjo četrtino nesli le še točko prednosti (41:42).

Domači so v zadnjih desetih minutah stopili na plin in povedli za 7. V pravem trenutku sta trojko zadela Alen Hodžić in Rupnik (60:59). Slednji je zadel še dva prosta meta in Slovenija je ob vhodu v zadnjo minuto zaostajala za točko (62:61). Toda izjemno razpoloženi Dzherom Dzherri Rendl je iz težkega položaja vnovič zadel za tri in bolj ali manj pokopal upe na slovensko zmago. Z uspešnimi prostimi meti so Ukrajinci nato le še rutinirano tekmo pripeljali do konca in slavili s 70:65.