Razburljiv zaključek zadnje tekme slovenskega prvenstva v letu 2020

V zadnji tekmi 1.SKL v letu 2020 si je bilo moč ogledati zelo zanimivo tekmo med Rogaško in GGD Šenčurjem, ki se borita za vstop v Ligo za prvaka. Tekma je bila rezultatsko zelo izenačena, po podaljšku pa je bila boljša ekipa Rogaške. Državno prvenstvo v 1.SKL se bo nadaljevalo s 14. kolom, od 5. januarja 2021 naprej.

1.SKL, 13. kolo
Sreda, 30. december

ROGAŠKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 89:85 (13:24, 20:16, 21:18, 22:18, 13:9)  *po podaljšku
Rogaška: Vujačić 9, Nichols 14, Zupan 9, Gabrovšek 15, Šantelj 20, Bernard 22.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 9, Novak 14, Murić 22, R. Rizvić 14, Martinčič 15, Bubnić 3, Rojc 8.
Zadnjo tekmo 1.SKL v letu 2020 sta odigrali Rogaška in GGD Šenčur, ekipi, ki sta bili do predzadnje tekme starega leta na sredini razpredelnice poravnavi po številu točk (21). V uvodu obračuna so bili podjetnejši gorenjski gostje, ki so si že v prvi četrtini zagotovili lepo prednost 24:13, ob polčasu pa sta se ekipi razšli z izidom 40:33 v korist gostujoče zasedbe. Igra Šenčurja je slonela na Dinu Muriću, ki je do polčasa dosegel 12 točk, agresiven pa je bil tudi v obrambni vlogi z osmimi skoki. Ljubljančan tega zagona ni zapravil niti po polčasu in je tekmo končal z 22 točkami in 15 skoki. Rogaška se je prebudila po polčasu ter zaostanek v tretji četrtini zmanjšala na zgolj točko (43:44), a so Gorenjci še nadzirali izid. Pred zadnjo četrtino je razlika znašala štiri točke v korist gostujoče zasedbe (54:58). A domačini niso popustili in so v odločilnem delu le povedli. Trojka Nejca Zupana jim je prinesla vodstvo z 68:67, nato so celo poldrugo minuto pred koncem povedli za pet točk (76:71). Minuto in 13 sekund pred koncem je bil izid izenačen 76:76. Zadnji koš v rednem delu je s trojko dosegel gostujoči igralec Nejc Martinčič. Tekmo je odločil podaljšek, v katerem je Rogaška poskrbela za preobrat ter koledarsko leto sklenila z deveto zmago.
Pri domači je zasedbi je Malcolm Alexander Bernard vpisal 22 točk, David Christopher Nichols pa je imel na svojem računu 14 točk in 10 podaj, Leon Šantelj pa 20 točk in devet skokov.
Zmagovalec prvega dela sezone domačega prvenstva je Krka s 24 točkami, z enajstimi zmagami na 13 tekmah. Nato sledijo tri ekipe, ki imajo 23 točk (Terme Olimia Podčetrtek, Helios Suns in Rogaška). Šentjur in Šenčur imata po 22 točk. Hopsi Polzela 19, Triglav 16. Koper Primorska ne tekmuje več.
Prvenstvo se bo nadaljevalo 5. januarja, ko bo v 14. krogu vodilna Krka v ŠD Leona Štuklja gostila Hopse iz Polzele.