#rakete domači Eurobasket zaključile s še enim porazom

Ljubljana – Pomlajena slovenska izbrana vrsta je nastope na 39. evropskem prvenstvu brez dosežene zmage zaključila v skupinskem delu. #rakete so za slovo od domačih navijačev s tesnih 68:73 izgubile proti Franciji, ki v Ljubljani velja za ene izmed glavnih favoritinj prvenstva. Glede na razplet v ostalih skupinah bodo Slovenke na koncu uvrščene med 14. in 16. mestom.  Po prostem ponedeljku se evropsko prvenstvo v Ljubljani z izločilnimi tekmami nadaljuje v torek. Vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima in Petrola, neposredni prenosi vseh tekem na Sportklubu.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA ŽENSKE
SKUPINA C, 3. KOLO

Nedelja, 18. junij 2023
Ljubljana – Dvorana Stožice
SLOVENIJA : FRANCIJA 68:73 (51:54, 39:36, 14:15)

Strelke za Slovenijo: Lisec 16 (11 skokov), Oblak 13 (6 skokov in 7 podaj), Cvijanovič 2, Ivanuša 4, Jakovina 7, Rupnik, Friškovec 12 (6 skokov), Kozina Bubnič, Sivka 5, Debeljak 8, Kramžar, Čeh 1.

STATISTIKA
FOTOGALERIJA
IZIDI IN LESTVICE EVROPSKEGA PRVENSTVA ZA ŽENSKE 2023

Slovenke so na prvenstvu stare celine zaigrale četrtič zapored. Na svojem prvem evropskem prvenstvu leta 2017 v Pragi so v predtekmovanju dosegle eno zmago in zasedle 14. mesto, v Nišu in Beogradu dve leti kasneje so se z zmago v skupinskem delu  uvrstile v kvalifikacije za četrtfinale in po porazu z Belgijo osvojile končno deseto mesto. Desete so bile tudi pred dvema letoma, ko sta EuroBasket gostili Španija in Francija. V predtekmovanju so dosegle dve zmagi, prvenstvo pa zaključile s porazom proti Rusiji v repašažu ter ostale brez četrtfinala. Na domačem EuroBasketu v Ljubljani so tako turnir prvič zaključile brez zmage in bodo glede na razplet v ostalih skupinah na koncu uvrščene med 14. in 16. mestom.

PODSTRAN ŽENSKE ČLANSKE REPREZENTANCE

Izbranke grškega stratega na klopi Slovenije Georgiosa Dikaiulakosa so podobno kot na prvih dveh tekmah prikazale borbeno predstavo, s katero so bile več kot tri četrtine enakovreden tekmec. Na začetku tretje četrtine so še vodile 47:38, Francozinje pa so na 50 izenačile dve minuti pred koncem tretjega dela igre. Navzlic porazu 68:73 so #rakete ob koncu prejele zaslužen aplavz približno 2000 gledalcev v Stožicah.

Georgios Dikaioulakos, selektor ženske članske reprezentance:
“Čeprav tekma s Francijo ni odločala o ničemer, sem zelo zadovoljen z odzivom igralk. Bile so zbrane, pokazale so ekipni karakter, predvsem pa so se borile za Slovenijo in ne za lastno slavo ali statistiko. Ponosen sem, da sem jih vodil na tem prvenstvu, in hvaležen Košarkarski zvezi Slovenije, da mi je dala to priložnost, po kateri sem zagotovo boljši trener in človek.”

Teja Oblak, kapetanka ženske članske reprezentance:
“Evropsko prvenstvo kljub trem porazom zapuščamo visoko dvignjenih glav, saj vemo, da smo dale vse od sebe. Na vseh treh tekmah smo bile blizu, vendar nam je vsakokrat nekaj zmanjkalo. Takšen je pač šport. Verjamem, da smo se tudi iz teh porazov nekaj naučile. Brez dvoma je pred to reprezentanco svetla prihodnost in dokler bom zdrava, se bom vedno odzvala vabilu selektorja.”

SPLETNA STRAN EVROPSKEGA PRVENSTVA ZA ŽENSKE 2023

Po prostem ponedeljku se evropsko prvenstvo v Ljubljani z izločilnimi tekmami nadaljuje v torek. Vstopnice so na voljo na prodajnih mestih Eventima in Petrola, neposredni prenosi vseh tekem na Sportklubu.