Prvaki ‘naklestili’ Los Angeles, Simmons utišal Brooklyn

Branilci naslova Golden State Warriors so v tretji tekmi prvega kroga končnice na gostovanju pri Los Angeles Clippers nasprotnikom dali zaušnico in se oddolžili za šokantni preobrat izpred dveh dni. Bojevniki so tako v zmagah povedli z 2:1, enako prednost pa sta vzela tudi San Antonio in Philadelphia. Slednji so na krilih Benna Simmonsa prišli do zmage na gostovanju pri Brooklynu, San Antonio pa je doma premagal Denver.

Po izjemnem preobratu Clippersov proti aktualnim prvakom, ki so za nameček do konca sezone izgubili še prvega centra (Demarcus Cousins), so se sinoči spet postavili na noge in suvereno premagali Los Angeles. Na krilih Kevina Duranta (38 točk) in Stephena Curryja (21) so tako lažje od pričakovanj dosegli drugo zmago v prvem krogu končnice.

Simmons odgovoril na provokacije

Brez prvega centra so se na gostovanje v Brooklyn odpravili tudi košarkarji Philadelphije. Izjemni Kamerunec in prvi zvezdnik ekipe, Joel Embiid si je na drugi tekmi dotatno poškodoval koleno in njegove soigralce je čakala težka preizkušnja.

Predvsem na plečih Benna Simmonsa pa so gostje iz Philadephije odigrali odlično tekmo in v visoko razliko ugnali izzivalce iz Brooklyna. Dvaindvajsetletni Avstralec, ki je v prejšnji sezoni postal najboljši novinec, na seznamu dobitnikov prestižne nagrade pa bi ga lahko letos nasledil mladi slovenski čarovnik Luka Dončić, v izločilnem delu ni še nikoli dosegel tako veliko točk. Ustavil se je pri številki 31 (poleg devetih asistenc in štirih skokov) in kar se tiče končnice dosegel svoj osebni rekord.

Pred tekmo so si ga navijači Brooklyna pošteno privoščili, s tem ko so na ulicah izobesili obvestila, v katerih se sprašujejo, ali je morda kdo opazil njegov skok pri metu.

Avstralec je bil posebno motiviran. Zabolele so ga tudi opazke iz nasprotnega tabora, da je zgolj povprečen igralec. Zato si je dal posebnega duška ob koncu prvega polčasa, ko je atraktivno zabil in dokazal, kako visoko lahko skoči.

Izkazala sta se tudi njegova soigralca Tobias Harris (29 točk in 16 skokov, met za tri točke 6/6) in J.J. Redick, ki je prispeval 26 točk (5/9 za tri točke). Pri poražencih sta največ točk (26) dosegla D’Angelo Russell in Caris Lavert.

White eksplodiral v San Antoniu

Po prvi minuti zadnje četrtine sta bili ekipi Denverja in San Antonia v razmaku dveh točk, nato pa je gostom popustila koncentracija in varovanci Gregga Popovicha so z delnim izidom 19:5 zapečatili usodo Nikole Jokića in druščine. Z zmago 118:108 je San Antonio znova prevzel vodstvo proti ekipi Denverja, ki je bila po rednem delu druga najboljša ekipa zahoda, v končnicah pa ima neprimerljivo manj izkušenj kot njeni nasprotniki.

Derrick White je Nuggetsom natresel zase rekordnih 36 točk z izvrstnim metom iz igre 15/20, pri čemer je obrambno odpovedal Jamal Murray, junak Denverjeve zmage na 2. tekmi serije. Skupaj z Whiteom je kar šest igralcev San Antonia preseglo dvomestno število točk. Izstopala sta DeMar DeRozan (25) in LaMarcus Aldridge (18).