Primorci veselo domov iz Domžal

Ljubljana – V derbiju 10. kola 1.SKL Primorci iz Domžal odhajajo z zmago.  V soboto, 5. decembra, bo odigrano še eno srečanje 1.SKL.

1.SKL
10. kolo
Četrtek, 3. december

HELIOS SUNS : KOPER PRIMORSKA 63:72 (22:21, 15:20, 17:19, 9:12)
Helios Suns: Ferme 6, Morina 2, Oman 8, Sekulović 8, Mahkovic 24, Vujasinović 11, Hirschmann 2, Prepelič 2.
Koper Primorska: Durnik 10, Rojc 7, Kastrati 24, Hrabar 3, Macura 14, Nemanič 6, Vončina 8.
Košarkarji Helios Suns so se po mesecu in pol vrnili v 1. SKL in v petem nastopu doživeli drugi poraz. V derbiju 10. kola so morali na domačem parketu priznati premoč Kopru Primorski. Za Domžalčane je bila to prva od devetih tekem, ki jih bodo v decembru odigrali v 1. SKL. Večina je zaostalih, ki so bile prestavljene zaradi zdravstvenih težav ali nastopa v mehurčku regionalnega tekmovanja. Koprčani so do zmage prišli zahvaljujoč prepričljivo dobljenemu skoku (42:27) – polovico sta jih pobrala Urban Durnik (13) in Jurij Macura (8) – in dobri obrambi na ključnih domačih posameznikih. Blaž Mahkovic je sicer dosegel 24 točk (met 7:11), a od tega le pet v drugem polčasu, Mihailo Sekulović pa je za svojim povprečjem 18 točk zaostal za deset točk. Na drugi strani je pri Kopru Primorski, ki je po delnem izidu 12:1 med 27. in 32. minuto (62:54) odbila vse poskuse domačih za preobrat, izstopal Erjon Kastrati s 24 točkami (trojke 5:10), svoje pa sta dodala Jurij Macura (14 točk) in Urban Durnik (10).
Domžalčani bodo naslednji teden odigrali dve tekmi, 9. decembra zaostalo petega kroga v Laškem in 12. decembra redni 11. krog na Polzeli, Koper Primorska pa bo 9. decembra gostila GGD Šenčur.