Primorci pokleknili v Rogaški Slatini, Krka premočna za Šentjur

V sredo zvečer se je s tekmama v Šentjurju in Rogaški Slatini začelo 7. kolo v 1. SKL. V Šentjurju domača ekipa ni zmogla presenetiti neporažene ekipe Krke, Rogaška pa je doma premagala goste z Obale. Med vikendom bodo Kranjčani gostovali v Laškem, v ponedeljek pa se bo 7. kolo zaključilo s televizijskim prenosom na Sportklubu, kjer bodo Hopsi Polzela gostili Terme Olimia Podčetrtek.

1.SKL
7. kolo
Sreda, 4. november

ŠENTJUR : KRKA 67:89 (23:26, 12:21, 4:18, 28:24)
Šentjur: Habat 3, Špan 11, Đapa 7, Držić 18, Mitrović 9, Ledl 6, Ahmedović 13.
Krka: Stergar 6, Jančar Jarc 2, Camphor 5, Stipčević 20, Vrabac 5, Barič 8, Kosi 11, Škifić 12, Škedelj 15, Lapornik 3, Rebec 2.
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Krke so zabeležili peto zmago v 1. SKL in so še naprej edina neporažena ekipa v prvenstvu. Na gostovanju v Šentjurju so zmagali z 89:67. Krka, za katero je bila to peta tekma v devetih, je do zmage prišla med 10. in 30. minuto, ko je Šentjur nadigrala z 39:16. Za domače je bila še posebej porazna tretja četrtina, v kateri so zmogli le štiri točke in še te s črte prostih metov.
Pri Šentjurju, ki je doživel prvi poraz na domačem parketu in zdrsnil na izkupiček 2-4, je Ivan Držić zbral 18 točk (met iz igre 4:9), Emir Ahmedović pa 13 (8 skokov). Na drugi strani je Rok Stipčević dosegel 20 točk (trojke 4:8), 15 pa Miha Škedelj (5 skokov).
Krko naslednja tekma čaka 9. novembra doma proti Zlatorogu, Šentjur pa bo prihodnji teden igral dvakrat, 11. novembra redno 8. kolo v Kopru, 14. novembra pa zaostalo tekmo 6. kola v Kranju, proti ECE Triglavu.

ROGAŠKA : KOPER PRIMORSKA 87:72 (25:27, 17:17, 23:4, 17:22)
Rogaška: Vujačić 5, Pelko 3, Nichols 27, Bernard 18, Zupan 7, Gabrovšek 14, Blackshear 2, Šantelj 6.
Koper Primorska: Durnik 13, Rojc 9, Kastrati 20, Macura 3, Nemanič 12, Vončina 13.
Rogaška se je po dveh porazih vrnila na zmagovalno pot in zabeležila četrto zmago v šestih nastopih, Koper Primorska pa je po treh zaporednih zmagah doživela tretji poraz v 1. SKL. Koprčani, za katere je bila to četrta tekma v devetih dneh, so vse možnosti za ugodnejši razplet zapravili v tretji četrtini, ki jo je Rogaška z delnim izidom 14:0 dobila s 23:4. V zadnjem delu so se gostje sicer približali 74:66, a glede na to, da so zaradi petih osebnih napak ostali brez štirih igralcev niso imeli moči za preobrat.
Prvi strelec tekme je bil David Nichols s 27 točkami (trojke 5:8) za Rogaško, 18 jih je dodal Malcolm Bernard (7 skokov), 14 pa David Gabrovšek (7 skokov). Pri Kopru Primorski je Erjon Kastrati ob metu 6:20 (trojke 1:7) dosegel 20 točk.
V 8. kolu bo Rogaška 14. novembra gostovala na Polzeli, Koper Primorska pa bo 11. novembra gostila Šentjur.