Pri Miamiju nervozni! Bo z Butlerjem vse vredu?

Navijače Vročice iz Miamije je ob včerajšnjem visokem porazu proti Pheonixu (86:106) bolj kot visok zaostanek šokirala poškodba njihovega prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja.

V zadnji četrtini je Butler po metu nerodno pristal, se nemudoma prijel za gleženj in obsedel v napadalni polovici. Soigralci so si malce le oddahnili po tem, ko se je Butler v zadnjih minutah navkljub vsemu vrnil na parket in končal tekmo.

Miami v naslednjih 12-tih dneh čaka kar osem obračunov, serija tekem pa bo še toliko bolj zahtevna, če Butler ne bo stoodstotno pripravljen. Navsezadnje se bo Vročica med drugim kmalu pomerila z zvezdniškima zasedbama Denverja in Brooklyna. Trenutno Miami zaseda peto mesto na Vzhodu, na repu pa sta mu z zmago manj Boston in Charlotte.

Če se bo Butlerjeva poškodba izkazala za resnejšo, bodo odgovornost morali prevzeti ostali nosilci igre kot so Bam Adebayo, Tyler Herro, Duncan Robinson, pa tudi Goran Dragić, ki v igro vstopa s klopi. Pri Miamiju je znova odsoten njihova najnovejša pridobitev Victor Oladipo in udarec ob izgubi Butlerja bi bil vse prej kot neboleč.