Prepelič eden od junakov ob zmagi

Košarkarji Valencie so gostili Benečane. Te so srečanje bolje odprli, vendar pa je Špancem uspel preobrat. Ob zaključku je pomembne točke za zmago dosegel tudi slovenski reprezentant Klemen Prepelič.

V 15. kolu Evropskega pokala so košarkarji Benetk gostovali v Valencii. Te so v srečanje vstopili slabo in izgubili prvo četrtino za 11. V nadaljevanju so Španci zaigrali bolje in počasi nižali zaostanek. V zadnji četrtini smo lahko spremljali izredno napet dvoboj. Slabe 3 minute do konca srečanje je Prepelič z uspešnim prostim metom izenačil izid na 75. V prednost je domačine s trojko nato popeljal Hermannsson. Končni izid 86:80 je s tremi uspešnimi prostimi meti postavil Klemen Prepelič.

Prvi strelec Valencie je s 19 točkami postal 29-letni Bistričan. Svoj delež ob zmagi je dodal tudi Mike Tobey, ki je dosegel 7 točk in 4 skoke.

Valencia s svojo 11. zmago še naprej ostaja na 2. mestu skupine B. Venicea pa je z novim porazom padla na 6. mesto.