Postojni ni pomagal niti razpoloženi Jordan

V sredo zvečer sta se na drugem polfinalnem srečanju med seboj pomerila domača Postojna in Troti. Postojnčanom je na prvem obračunu na gostovanju uspel “brejk”, z domačo pa zmago pa bi se že uvrstili v veliki finale 2. SKL. Drugačne načrte pa so imeli Novomeščani, ki so že na samem začetku nakazali, da bo borba za finale še kako ostra. Troti so namreč igrali izjemno agresivno obrambo, kar se je tudi poznalo na semaforju. Po 4. minutah igre so domačim namreč dovolili doseči le dve točki, sami pa so jih v tem času zbrali devet. Domačim ni pomagala niti minuta odmora ime priimek, saj so Troti še naprej stiskali v obrambi in si po prvi četrtini priigrali prednost 13 točk (6:19). Ekipi sta ob koncu prve četrtine in na začetku druge četrtine zapadli v pravo strelsko krizo, saj kar 7 minut in pol nobeno izmed moštev ni doseglo niti točke! Vse skupaj je ob koncu 16. minute vendarle s polaganjem presekal Gašper Jordan Rojko, končni rezultat prvega polčasa pa je bil 14:25 v korist Trotov.

Moštvi sta se v drugem delu igre vendarle sprostili v napadu, Novomeščani pa so kontrolirali tekmo in celotno tretjo četrtino držali varno prednost, ki je pred zadnjimi desetimi minutami znašala 10 točk (34:44). Situacija je bila zelo podobna vse do konca tekme, saj se Postojna ni uspela približati na manj kot šest točk, Troti pa so dokaj mirni končnici izid v zmagah izenačili na 1:1.

Glavni akter obračuna je bil izkušeni Smiljan Pavič, ki je tekmo končal s 16 točkami (met iz igre 8/10), temu pa dodal še devet skokov in dve blokadi. V strelsko pomoč mu je bil tudi 18-letni Jaka Klobučar ki je zbral 12 točk in šest skokov.

Pri Postojni, ki je tokrat pogrešala Mateja Janežiča, je bil za igro zelo razpoložen Gašper Jordan Rojko (21 točk, 15 skokov), a je imel premalo pomoči soigralcev.

PVC Nagode Postojna – Troti 52:63 (6:19, 8:6, 20:19, 18:19)