Postojna uprizorila veliki preobrat

Postojna je to poletje dodobra prevetrila zasedbo in pripeljala nekaj kvalitetnih okrepitev, za zdaj pa se jim to pozna tudi rezultatsko. Celo kožo so namreč odnesli tudi na gostovanju pri Litiji in tako bero svojih zmag povečali na tri.

Obračun se je začel povsem po željah domačinov, ki so si hitro priigrali dvomestno prednost. Ta je še proti koncu tretje četrtine znašala že 16 točk (64:48), nato pa se je pričela prevlada Postojne. Pomembno je na potek obračuna vplivala tudi v 30. minuti dosojena druga nešportna in posledično izključujoča napaka do takrat najboljšega strelca obračuna Dragana Pušića (17 točk), ki v zadnji četrtini nato več ni smel zaigrati. Gostje so nato zadnjih deset minut igre dobili z 27:13, nekoliko bolj zbrani pa so bili tudi v samem zaključku tekme, s čimer so se veselili težko prigarane gostujoče zmage.

Pri Postojni sta bila v napadu neustavljiva predvsem Matej Janežič (23 točk) in Gašper Jordan Rojko (21 točk, 7 skokov, 4 asistence). Prvi strelec domačih je bil kot že rečeno s 17 točkami Dragan Pušić, 15 pa jih je dodal Klemen Balažič.

Litija – Postojna  83:87 (26:15, 24:22, 20:23, 13:27)