Portorož premagal Slovan in izsilil odločilno tekmo

Košarkarji Portoroža so doma prišli do pomembne zmage proti Slovanu. Serija se tako seli nazaj v Ljubljano, kjer bomo v soboto dobili novega polfinalista. Do zmage so prišli tudi košarkarji Postojne, ki so bili boljši od zadnjeuvrščene Ljubljane.

Portorož izsilil odločilno tekmo

Primorci so dobro odprli tekmo. V prvi četrtini so si priigrali prednost šestih točk. To so ohranili vse do zadnje četrtine, ko je Erčulj z metom za 2 popeljal Slovan v prednost. V zaključku smo spremljali izredno izenačeno končnico. Bolje so jo odigrali domačini in slavili z izidom 64:59. Junak v zmagi je postal Tim Škerbec, ki je dosegel 23 točk in ulovil 6 skokov. Serija med Slovanom in Portorožem je tako izenačena. Odločilna tretja tekma bo odigrana 2.4. na Kodeljevem. Takrat bo znan polfinalist, ki se bo pomeril z Žoltastimi Troti.

Postojna boljša od Pingvinov

Odigrana je bila tudi tekma Lige za obstanek med Ljubljano in Postojno. Slednji so v domači dvorani imeli precej težav v prvem polčasu, vendar so v nadaljevanju tekme bolje zaigrali in slavili z rezultatom 78:70. Z dvojnim dvojčkom (25 točk in 11 skokov) se je najbolj Adrian Jogan. Postojna tako odlično nadaljuje v drugem delu in kot vse kaže bo tudi v naslednji sezoni nastopala v 2. SKL, medtem ko bodo Ljubljančani izpadli v 3. ligo.