Popolna farsa na letošnji Tekmi zvezd

V Salt Lake Cityju je ekipa Giannisa Antetokounmpa premagala ekipo LeBrona Jamesa s 184:175. Jayson Tatum je za ekipo, ki jo je vodil Antetokounmpo s 55 točkami dosegel rekord po številu točk na tekmi zvezd All-Star.

Giannis Antetokounmpo je dosegel prvi koš na tekmi, nato pa je zaradi poškodbe desnega zapestja, ki jo je utrpel v četrtek, preventivno zapustil parket.

Tatum si je priigral tudi naziv za najkoristnejšega igralca tekme (MVP). Poleg absolutnega rekorda na Tekmi zvezd, je podrl tudi rekord po številu točk v eni četrtini. V tretjem delu tekme jih je dosegel kar 27.

Za LeBronovo ekipo je zaigral tudi Luka Dončić, ki je bil še četrtič zapored del tega NBA spektakla. Slovenec je v 19 minutah prispeval štiri točke. Toliko jih je zbral tudi srbski zvezdnik, dvakratni MVP lige NBA, Nikola Jokić.

Donovan Mitchell je za ekipo Giannis dodal 40 točk. Damian Lillard, ki je dan pred tem zmagal na tekmovanju v metu za tri točke, jih je zbral 26. Za ekipo LeBron je bil to prvi poraz, odkar so leta 2018 uvedli nov format tekmovanja zvezd, ko kapetani izbirajo svoje igralce s seznama All-Stars.

LeBron James, ki je zbral že rekordnih 19 nastopov na tekmi zvezd, je dosegel 13 točk. V njegovi ekipi je bil najboljši strelec Jaylen Brown s 35 točkami. Joel Embiid in Kyrie Irving sta zbrala vsak po 32 točk.

Dončić je že pred priznal, da se bolj kot tekme zvezd veseli nekajdnevnega oddiha v Mehiki, kamor bo odletel takoj po tekmi. “To je resnica,” je dejal na novinarski konferenci.

Luka pa je ponovno poskrbel za trenutke smeha, ko je igral ozvočen in komentiral svojo igro.