Pokal Spar: V četrtfinalu do prednosti Helios Suns in Koper Primorska

V prvih tekmah četrtfinala pokalnega tekmovanja sta si prednost priigrali obe gostujoči ekipi, Helios Suns in Koper Primorska. Domžalčani so v Hruševcu slavili s 60:67, Koprčani pa so v Rogaški Slatini zmagali z 62:82. Jutri bosta odigrani še tekmi preostalih parov, Gorenjska gradbena družba Šenčur se bo ob 19. uri pomerila s Cedevito Olimpijo, Krka pa s Hopsi.

POKAL SPAR – ČETRTFINALE

ŠENTJUR : HELIOS SUNS 60:67 (18:22, 17:17, 16:15, 9:13)

V izenačenem boju so si gostje v uvodnih minutah priigrali prednost in pred nadaljevanjem imeli 4 točke prednosti. Prav takšno prednost so zadržali do polčasa. Domačini so v tretji četrtini sicer silovito napadli ter se pred zadnjim delom tekme uspeli približati na vsega 3 točke zaostanja. Gostje so na krilih razigranega Jureta Pelka (18 točk, 7 podaj) v zadnjih desetih minutah uspeli ohraniti rezultatsko prednost ter si tako priigrati prednost v četrtfinalni seriji. Pri domačih je bil strelsko najbolj uspešen Jakob Čekašek, 13 točk. Povratna tekma bo v sredo, 12. februarja, ob 19. uri v Domžalah.

ROGAŠKA : KOPER PRIMORSKA 62:82 (10:27, 23:25, 17:18, 12:12)

Košarkarji Rogaške so se po slabi prvi četrtini znašli v visokem zaostanku (-17 točk), kar je gostom v nadaljevanju srečanja omogočilo sproščeno igro. Koprčani so vseskozi nadzirali ritem igre, strelsko nerazpoloženi domačini pa so pred zadnjo četrtino zaostajali že za 20 točk. Mejo desetih točk je pri Rogaški presegel le Jan Dornik, 13. Pri Koper Primorski je kar pet košarkarjev doseglo dvomestno število točk, dvojnega dvojčka pa sta vpisala Aleksandar Lazić (20 točk, 15 skokov) in Nejc Barič (11 točk, 10 podaj). Povratna tekma je na sporedu v sredo, 12. februarja, ob 18. uri.