Pokal SPAR: Šenčur s prednostjo na povratno tekmo

Ljubljana – V četrtfinalnem paru med Šentjurjem in Šenčurjem je bila danes odigrana prva tekma, po kateri so lahko bolj zadovoljni v gostujočem taboru, saj na povratno tekmo v Šenčur nesejo prednost sedmih točk. Ekipi bosta povratno tekmo odigrali 10. januarja.

POKAL SPAR – ČETRTFINALE, 1. tekma

4. januar

ŠENTJUR : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 76:83 (17:25, 24:12, 21:29, 14:17)
Šentjur: Craig 24, Dunn-Martin 21, Nemanič 11, Tomažič 7
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ahmedović 16, Martinčič 15, Murić 12, Ožegovič 12, Novak 12

STATISTIKA

V Šentjurju je bila odigrana prva polfinalna tekma Pokala Spar, pomerili sta se zasedbi Šentjurja in Gorenjske gradbene družbe Šenčurja.

Tekmo so bolje odprli domačini in povedli s 5:0, a so gostujoči košarkarji do konca četrtine obrnili rezultat v svojoj korist in jo dobili s 17:25. Hitro so se domači košarkarji pobrali in izenačili na 27:27, ob polčasu pa vodili z 41:37. Drugi polčas je pripadel gostom iz Šenčurja, povedli so z 62:63 in vodstva do konca srečanja niso več izpustili. Gostje so prevladovila v skoku (29:42), poleg tega so zbrali še 21 podaj, medtem ko so jih domači košarkarji zbrali 19.

Najboljši strelec Šentjurja je bil Jabari Craig, ki je dosegel 24 točk (met za 2 točki: 9-11) in si prislužil naziv najboljšega strelca srečanja. Pri gostih je 16 točk dosegel Emir Ahmedović, sledil mu je Nejc Martinčič s 15 točkami, medtem ko so jih Dino Murić (8 skokov), Gaber Ožegovič in Jan Novak prispevali po 12.

Povratna tekma med tekmecema bo odigrana v torek, 10. januarja, v Šenčurju.