Podčetrtek do zmage na krilih Atanackovića

Ljubljana – Nedeljski obračun 19. kola Lige Nova KBM je pripadel Podčetrtanom, ki so v domači dvorani premagali goste iz Šentjurja z rezultatom 80:73. V napadu sta bila najbolj razpoložena Simo Atanacković (Terme Olimia Podčetrtek) s 26 točkami in Tavian Mc Kael Dunn-Martin (Šentjur), ki je dosegel točko manj.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

19. kolo
Nedelja, 5. marec

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENTJUR 80:73 (22:19, 16:18, 19:19, 23:17)
Terme Olimia Podčetrtek: Kosić 8 (3:3), Švigelj 11 (1:1), Struger 2, Čebular 14, Atanacković 26 (2:3), Muratović 4, Strnad 3, Tadić 12 (1:2).
Šentjur: Craig 2, Dunn Martin 25 (3:3), Tomažič 13 (0:1), Nemanič 8 (1:3), Zupan 5, Rikalo 9, Držić 2, Glogovac 9.

Pred današnjim dvobojem sta bili ekipi sosedi na lestvici, Podčetrtani na petem mestu so imeli točko več. Razplet tekme, negotovo je bilo vse do konca, je nazadnje prinesel povečanje prednosti domačim, ki so se prebili na četrto mesto.

Večji del prvega polčasa je bila tekma izenačena, sta se pa ekipi večkrat zamenjali v vodstvu. Sredi polčasa so domači vodili za pet, a prednost zapravili, na odmor pa vendarle odšli še s točko naskoka.

A tudi nadaljevanje še ni prineslo odločitve o zmagovalcu. Domači so minimalno prednost obdržali do srede zadnje četrtine, ko je Tavian Dunn Martin gostom s trojko prinesel vodstvo 71:70.

Toda v končnici so bili bolj zbrani gostitelji, dosegli dva koša za 78:73, gostje pa so v svojem predzadnjem napadu trikrat metali za tri, a vse poskuse zgrešili, nato pa je Nikola Tadić potrdil zmago z zadnjim košem za 80:73.

Pri domačih je izstopal Simo Atanacković z dvojnim dvojčkom (26 točk, 10 skokov, indeks 30). Pri gostih je le točko manj dosegel Dunn Martin.

V naslednjem kolu Lige Nova KBM bodo košarkarji iz Podčetrtka 11. marca gostovali pri Iliriji, Šentjur bo dan prej igral v Laškem.