Podčetrtani slavili na domačem parketu

Ljubljana – Zadnja tekma 18. kole Lige Nova KBM je bila odigrana v Podčetrtku, kjer je zasedba Term Olimia s 95:80 premagala ljubljansko Ilirijo. Kar 30 točk je dosegel Simo Atanacković, ki je imel stoodstoten met za dve točki, sledil mu je Sandi Čebular z 22 točkami. Pri gostih je bil z 18 točkami najboljši strelec Žiga Daneu.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

18. kolo
Ponedeljek, 13. februar

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ILIRIJA 95:80 (30:26, 17:20, 27:16, 21:18)
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 5, Strnad 3 (1:1), Škorjanc 12 (1:2), Švigelj 6 (2:2), Struger 6 (2:3), Čebular 22 (0:3), Atanacković 30 (11:15), Tadić 11 (1:1).
Ilirija: Arslanagić 4, Kmetič 12 (4:4), Orel 6, Gorbachov 2, Pajić 4, Šaškov 13 (4:9), Kureš 5 (0:2), Daneu 18 (1:3), Vončina 4 (1:2), Klobučar 12 (4:4).

Košarkarji Term Olimia bodo v zadnjo tretjino prvega dela Lige Nova KBM krenili s polovičnim izkupičkom 9-9. V 18. kolu so premagali Ilirijo (7-11), ki je doživela šele drugi poraz na zadnjih sedmih tekmah.

Podčetrtani, ki jih v četrtek čaka nastop na zaključnem turnirju Pokala Spar v Mariboru (v polfinalu se bodo pomerili s Helios Suns), bodo v 19. kolu v začetku marca igrali s Šentjurjem, Ljubljančane pa čaka Rogaška.

Terme Olimia in Ilirija sta se srečala četrtič v tej sezoni in čeprav so Ljubljančani dobili zadnjo tekmo, so v skupnem seštevku zmagovalci Podčetrtani. Dobili so namreč oba dvoboja v Ligi Nova KBM, hkrati pa so Ilirijo izločili v dveh tekmah četrtfinala Pokala Spar.

Danes so pot do zmage tlakovali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 27:16, potrdili pa v zadnjih desetih minutah, ko so rutinirano zadržali razliko.

Pri domačih sta imela večino niti v rokah izkušena Simo Atanacković, ki je s 30 točkami izenačil najboljši strelski učinek Lige Nova KBM v tej sezoni (s 30 točkami se lahko pohvalita tudi Jamil Lamar Hood in Siniša Bilić), ter Sandi Čebular (22 točk, trojke 4:6), pri gostih pa je Žiga Daneu z 18 točkami (met 8:11) postavil osebni rekord v državnem prvenstvu.

Davor Brečko, trener Term Olimia Podčetrtka“V Rogaški Slatini nismo igrali tako kot smo se dogovorili, danes je bilo vidno tisto, kar nas je krasilo v zadnjem mesecu. Danes smo zbrali 45 skokov, proti veliko močnejši ekipi. Žoga je hitro krožila in igrali smo dobro košarko. Žal smo igrali brez Kosiča, ampak ga je Gašper Škorjanec dobro nadomestil, tudi glavni igralci so dali svoj doprinos. Nihče se ne zaveda, ampak to je odločilna tekma za naprej, saj si delimo četrto mesto, kar je odličen rezultat. Čaka nas še devet težkih tekem, ampak mislim, da bomo tam kamor spadamo in da poskusimo zadržati to mesto ter se uvrstiti v regionalno tekmovanje.”

Stipe Modrić, trener Ilirije“Mislim, da so domačini od samega začetka narekovali ritem tekme in zasluženo zmagali. Drugega nimam povedati. Enostavno so imeli več energije, v vseh segmentih so bili boljši. Mi smo se malce približali, ampak ponavljam, bili so boljša ekipa.”