Pod Rogaško padel še Šenčur

V soboto se je zaključilo 3. kolo drugega dela Lige Nova KBM. V Ligi za prvaka so igralci Rogaške po tekmi s Šenčurjani v drugem delu tekmovanja ostali še vedno neporaženi. V Ligi za obstanek pa sta se zmag razveselili ekipi Šentjurja in Hopsov. Šentjur je dosegel prvo zmago v drugem delu tekmovanja in si s tem utrdil položaj za uvrstitev v četrtfinale Lige Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA

3.kolo – Liga za prvaka
Sobota, 13. marca

ROGAŠKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 76:68 (15:19, 20:23, 16:13, 25:13)

Rogaška: Vujačić 6, Nichols 21, Igrutinović 20, Zupan 8, Gabrovšek 11, Šantelj 6, Blackshear 4.

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Bubnić 11, Novak 7, Rojc 6, Murić 21, Martinčič 6, Fifolt 4, Kralj 11, Strmčnik 2.

Rogaška tudi po tretjem nastopu v ligi Nova KBM za prvaka ostaja neporažena, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa je doživel drugi poraz. Podobno kot njuni prejšnji dve tekmi v tej sezoni je bila tudi ta napeta in izenačena do konca, razlika osmih točk 76:68 pa je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Do nje je Rogaška prišla z delnim izidom 11:0 v zadnjih treh minutah. Tako kot je ob koncu tretjega in na začetku zadnjega dela nadoknadila zaostanek sedmih točk (od 48:55 do 60:55), je v zaključku tekme s čvrsto obrambo zaprla vse dohode do svojega koša. Zaostanek 65:68 je v minuti in pol obrnila v vodstvo 70:68, v izdihljajih tekme pa je tekmeca dotolkla še s črte prostih metov.

Obe ekipi sta nastopili precej oslabljeni. Domači trener Damjan Novaković je imel na voljo vsega sedem igralcev, med katerimi sta izstopala David Nichols z 21 točkami (met 8:14) ter Luka Igrutinović z dvajsetimi (7 skokov), pri gostih, ki so večino tekme nastopili z osmimi posamezniki, pa je Dino Murić ponovno dosegel dvojnega dvojčka – 21 točk, 10 skokov.

V četrtem kolu bo Rogaška 20. marca gostila Helios Suns, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa dan kasneje Krko.

3.kolo – Liga za obstanek

ECE TRIGLAV : ŠENTJUR 68:77 (17:22, 17:17, 19:24, 15:14)

ECE Triglav: Grubelič 6, Dornik 16, Praljak 9, Ješe 3, Urbiha 12, Ožegovič 9, Milašinović 10, Rodič 3.

Šentjur: Špan 16, Tabak 5, Držić 4, Đapa 18, Mitrović 5, Samac 9, Ledl 14, Nemanič 4, Ahmedović 2.

V tretjem kolu drugega dela tekmovanja v Ligi za obstanek Lige Nova KBM sta se v soboto pomerili domača ekipa ECE Triglava in gostujoča iz Šentjurja. Pred tekmo sta obe moštvi razmišljali le o zmagi, saj so Gorenjci želeli iskati zmago za pobeg z dna lestvice Lige Nova KBM, Šentjurčani pa v drugem delu tekmovanja še niso zmagali, zato so prvo zmago iskali prav v Kranju. Gostje so tekmo začeli z vso silo, saj so v 5. minuti vodili že 13:0, v 6. pa celo 19:2, a košarkarji Triglava se niso predajali in gostom v nobenem trenutku niso dovolili sprostitve. Tako so do konca prve četrtine naredili svoj delni izid 15:3 in v 18. minuti tekme sta bili ekipi poravnani na 30. V drugem polčasu so gostje spet prišli do občutnejše razlike, ko so v 26. minuti povedli za 14 točk (54:40), a se žilavi Gorenjci, ki so tokrat igrali brez Andreja Stavrova, niso predali in v 35. minuti prišli na samo tri točke zaostanka (66:69). A za kaj več kot časten poraz je Kranjčanom zmanjkalo energije in košarkarji iz Šentjurja se domov vračajo z zasluženo zmago, saj so bili na koncu v pomembnih elementih (met iz igre, skok in število podaj) igre boljši nasprotnik.

Pri domači ekipi velja pohvaliti strelski učinek Jana Dornika, ki je dosegel 16 točk, medtem ko jih je Lovro Urbiha prispeval 12.  Pri gostih je z 18 točkami in izvrstnim metom iz igre izstopal izkušeni Dalibor Đapa, Jure Špan mu je sledil s 16.

V naslednjem kolu bodo košarkarji iz Kranja 20. marca gostili Hopse, Šentjur pa bo isti dan gostitelj Zlatorogu.

HOPSI POLZELA : ZLATOROG LAŠKO 91:79 (28:18, 23:21, 17:19, 23:21)

Hopsi Polzela: Collins 23, Jurček 13, Mikulić 22, Miljković 3, Carver 12, Kosič 16, Habot 2.

Zlatorog Laško: Benson 13, Jereb 6, Požin 20, Glavan 3, Stipaničev 4, Grušovnik 11, Ličen 5, Routt 16, Strel 1.

Košarkarji Polzele so po zmagi v prejšnjem kolu bolj mirno pričakovali srečanje z gosti iz Laškega, saj so se po številu zmag odlepili od dna lestvice Lige Nova KBM. Seveda pa se s tem niso zadovoljili, kajti z morebitno zmago proti Zlatorogu, bi se jim približali le na eno zmago, s tem pa obudili upanje na uvrstitev v četrtfinale Lige Nova KBM. Tako so domačini srečanje tudi začeli, saj jim v prvi četrtini ni primanjkovalo odločnosti, ta del igre pa so zaključili s kar 10 točkami prednosti. Od konca prve četrtine do konca srečanja se gostje košarkarjem Hopsov nikoli niso približali na manj kot 6 točk in domača ekipa je tekmo dokaj mirno pripeljala do konca. Ekipa iz Polzele je predvsem blestela pri metu iz igre, saj so bili kar 57% odstotno uspešni, tu pa je bilo moč najti tudi glavni razlog za domačo zmago, saj sta bili moštvi v ostalih statističnih elementih zelo izenačeni.

Pri domači ekipi se je izkazal Antony Collins ki je 23 točkam dodal še 9 podaj, le točko manj je dosegel Josip Mikulić. Pri Laščanih je bil z 20 točkami strelsko najboljši Klemen Požin, 16 jih je prispeval Logan Routt.

V naslednjem kolu bodo Hopsi 20. marca odpotovali v Kranj, Laščani pa isti dan gostujejo v Šentjurju.