Pirova zmaga Cedevite Olimpije

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 10. kola 7Days EuroCupa v Stožicah s 103:81 premagali Joventut Badalono, in z zmago zaključili evropsko sezono.

Moštvo Cedevite Olimpije je s četrto zmago (103:81) v skupinskem delu 7Days EuroCupa zaključilo evropsko sezono 2019/20. Na žalost ljubljanskih košarkarjev ne bomo spremljali v drugem delu Evropskega pokala, vse svoje sile pa bodo Zmaji zdaj usmerili v Ligo ABA, Pokal Spar in slovensko državno prvenstvo.

Gostje, ki so vodili za dve točki po uvodnih desetih minutah srečanja (21:19), so dvoboj začeli nekoliko bolje, a so s tem le prebudili spečega Zmaja v domači zasedbi, ki je drugo četrtino dobila z visokim naskokom 15 točk (32:17) in je s tem že v prvem polčasu prekoračila mejo 50 doseženih točk (51:38). Ob začetku drugega polčasa so zeleno-oranžni še stopnjevali tempo in v 23. minuti povedli že za 31 točk (71:40). Takrat je postalo jasno, da svoje četrte zmage v tej evropski sezoni enostavno ne morejo izpustiti iz rok. Do konca srečanja so gostje uspeli omiliti svoj poraz, a zmaga je ostala v Stožicah.

V zasedbi, ki jo s klopi vodi trener Slaven Rimac, je največ točk v svojo statistiko tokrat vpisal Jaka Blažič, dosegel jih je 18, sledili pa so Edo Murić (16), Marko Simonović (14) ter Codi Miller-McIntyre (13). Slednji je ob tem v podelil še kar enajst podaj.

V soboto bodo Zmaji še zadnjič v tem koledarskem letu stopili na domači parket, in se v Hali Tivoli ob 17.00 v 12. kolu Lige ABA pomerili z Mego Bemax. Z vstopnico za ogled tekme z Beograjčani si bo možno ogledati tudi hokejsko tekmo, ki bo ob 19.30 v veliki tivolski dvorani, in obratno.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Tekme nikoli niso lahke, a če pogledamo rezultat, bi lahko rekli, da smo do zmage prišli veliko lažje, kot smo to pričakovali. Vedeli smo, da je Joventut ekipa, ki v napadu igra atraktivno z veliko podajami, in enostavno smo se morali v igri v obrambi prilagoditi na takšno igro. Naši tekmeci se niso znašli, mi smo dobro skakali in dosegali lahke točke, razigrali pa so se številni igralci. Začetek tretje četrtine s parado metov za tri točke nam je dal odločilno prednost, na koncu pa Joventut ni imel dovolj moči, da se vrne v igro za zmago.«

Codi Miller-McIntyre, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Zaigrali smo z veliko energije, hkrati pa smo iskali prednosti z mislimi pri Joventutovi igri v obrambi. Edo Murić je tekmo odlično odprl in prikazal odlično predstavo v prvem polčasu, v drugem pa sta bila vroča Marko Simonović in Jaka Blažič. Zelo dobro smo igrali v obrambi in hkrati iskali igralce, ki so bili vroči.«