Olimpija z novo odlično predstavo

Moštvo Cedevite Olimpije je na srečanju 16. kola Lige ABA v Dalmaciji z rezultatom 98:81 nadigralo zasedbo Splita in zabeležilo svojo 11. zmago v regionalnem tekmovanju.

Zmaji so odlična rezultata iz obračunov z Budućnostjo VOLI kronali še z zmago nad Splitom in teden treh tekem sklenili neporaženi. Na gostovanju ob obali Jadranskega morja so ljubljanski košarkarji s taktično zrelo igro prišli do zmage z rezultatom 98:81. Za četo Jurice Golemca je to bila že 11. zmaga v tej sezoni Lige ABA.

Moštvo Cedevite Olimpije je srečanje odprlo s sanjsko prvo četrtino. Po dobrih sedmih minutah igre so ljubljanski košarkarji povedli s kar 15 točkami. Domačini so v drugi četrtini našli odgovor na igro ljubljanskega moštva in zmanjšali prednost Zmajev, ki je ob polčasu znašala sedem točk.

Zmaji so bili ponovno strelsko najbolj razpoloženi v tretji četrtini, v kateri so na krilih Eda Murića dosegli 29 točk. Ljubljansko moštvo se je izkazalo z odgovorno igro v napadu, kjer so svoje mete zadevali z visoko natančnostjo, obenem pa so varovanci Jurice Golemca v 40 minutah igre izgubili zgolj osem žog, najmanj v tej sezoni Lige ABA. Z nepopustljivo igro do zadnjega zvoka sirene si je moštvo iz Stožic priborilo zmago z 98:81.

Jarrod Jones je bil tudi na drugem srečanju s Splitom v tej sezoni najboljši strelec Zmajevega moštva. Ameriški krilni center je dosegel 20 točk in pet skokov, s štirimi zadetimi meti z razdalje pa je nadaljeval serijo obračunov v Ligi ABA z vsaj eno zadeto trojko, ki traja že 12 tekem. Mikael Hopkins, ki je v prvi četrtini zbral 10 točk, je srečanje končal pri 18 točkah. Edo Murić jih je vknjižil 15 ob petih podajah, Kendrick Perry jih je dodal 13, Jaka Blažič pa 12 ob šestih skokih.

Ljubljanske košarkarje v prihajajočem tednu čakata dve preizkušnji. V sredo bo na srečanju tretjega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa v Zmajevem gnezdu gostovalo moštvo JL Bourg en Bresse, v soboto pa se bodo Zmaji, na tekmi 17. kola Lige ABA, v Areni Stožice pomerili še z zasedbo Partizana NIS.

Manj uspešna od Cedevite Olimpije, je bila druga slovenska ekipa v ABA ligi. Krka je vpisala visok poraz (63-81), proti zadnjeuvrščenemu Zadru. Najboljši posameznik Dolenjcev je bil Rok Stipčević s 15 točkami.