Olimpija skoraj presenetila Zvezdo

Košarkarji ljubljanske Olimpije so bili danes na pragu presenečenja. Žal sta bila na koncu usodna dva uspešna prosta meta Nikole Ivanovića. Yogi Ferrell je imel ob zvoku sirene še imel met za zmago, ki pa ga je na žalost Ljubljančanov zgrešil.

Danes so v razprodanih Stožicah gostovali prvouvrščeni košarkarji Crvena zvezde. V tekmo so bolje stopili domačini, ki so po dobrih 7ih minutah igre, na krilih Jake Blažiča vodila s 9 točkami prednosti. Nato so na plin stopili tudi gostje, ter z agresivnejšo igro v napadu uspeli poravnati izid na 28:28.

Tudi v drugi četrtini smo spremljali izjemno izenačeno tekmo. Nobena od ekip se ni uspela odlepiti za več kot tri točke. Na polčas sta oba moštva odšla brez prednost ob rezultatu 43:43.

V drugo polovico tekme so bolje vstopili košarkarji Zvezde. V 3. četrtini so dosegli tudi svojo najvišjo prednost, 7 točk. Vendar pa se je Ljubljančanom uspelo vrniti in pred zadnjo četrtino zmanjšati zaostanek zgolj na 1 točko.

V začetku zadnje četrtine so ponovno pobudo prevzeli gostje iz Srbije, ki so po 2 minutah vodili za 5. Nato je preobrat Ljubljančanov s trojko začel Jaka Blažič. Sledil je delni izid 10:2 v korist Olimpije, ki je 2 minuti pred koncem vodila za 5. V zaključku so bili bolj zbrani gostje, ter po dveh uspešnih prostih metih prišli do zmage z rezultatom 82:83. Košarkarji Cedevite so na koncu imeli tudi met za zmago, katerega je ob vprašljivi sodniški odločitvi zgrešil Američan Yogi Ferrell.

V domačih vrstah se je najbolje izkazal kapetan Jaka Blažič, ki je še drugič letos v ABA ligi presegel mejo 20 točk. Svojim 21 točkam je dodal še 11 skokov in 5 podaj, ter tekmo sklenil z efektivnostjo 35.

Pri Beograjčanih je bil s 16 točkami najbolj razpoložen Austin Hollins. Zvezda tako s 14. zmago še naprej ostaja na vrhu lestvice. Ljubljančani bodo po koncu kroga z 9 zmagami in 6 porazi pristali na 5. mestu lige.