Olimpija nadigrala Budučnost

Nocoj so košarkarji Cedevite Olimpije gostili Budučnost. Ta jih je v prvem medsebojnem obračuna EuroCupa nadigrala s kar 31 točkami prednosti. Tokrat pa so jim Ljubljančani na čelu z Omićom vrnili.

Po skoraj mesecu dni brez tekem Evropskega pokala so v Stožice pripotovali Črnogorci. V prvi četrtini smo spremljali precej izenačen dvoboj. V nadaljevanju polčasa si je zmajem uspelo priigrati prednost. Po 20ih minutah igre so vodili za 13. V drugem polčasu so se gostje nekajkrat uspeli približati, vendar so Ljubljančani vedno odgovorili z agresivnejšo igro. Na koncu so slavili z rezultatom 92:78.

Prvi strelec je s 23 točkami bil kapetan Jaka Blažič. Še boljšo predstavo je prikazal center Ljubljančanov Alen Omić. V manj kot 22ih minutah igre je vknjižil 19 točk in 8 skokov. Povsem nezgrešljiv je bil pri metu, zadel vseh svojih 10 poskusov. Ob koncu tekme pa je zadel še “step back” trojko.

Olimpija je po odigranem srečanju zasedla 6. mesto skupine B. Budučnost še naprej ostaja na tretjem.