Olimpija je evropsko sezono otvorila z zmago

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v prvem krogu Eurocupa po zelo napeti in izenačeni tekmi veselili zmage. Domačine iz Gran Canarie so premagali z rezultatom 79:77. Najuspešnejša v zmajevem gnezdu gnezdu sta bila Jacob Pullen, ki je prispeval 27 točk in Jaka Blažič, ki je 18 točkam dodal tudi 8 skokov. S to zmago so si Ljubljančani vsekakor dvignili samozavest za prihajajoče tekme.

Zmago so si zagotovili ob bled in nič kaj bleščeči predstavi, ampak z veliko mero borbenosti in požrtvovalnosti. V sami tekmi so izgubili kar 21 žog, v prvi četrtini tudi izgubljali z rezultatom 30:20, vendar jim je na koncu s pravo ekipno igro uspelo preobrniti rezultat in se veseliti pomembne zmage. Tako si zaenkrat prvo mesto v skupini delijo z ekipo Valencie.

“Čestitke fantom. Pokazali smo pravi karakter, potem, ko smo prišli sem po dveh porazih. Morali smo pokazati dobro obrambo, v drugem polčasu smo jim dovolili 29 točk. Igralci so garali in zasluženo smo zmagali. Tudi po porazih moramo iti naprej in to smo pokazali. Fantje zares dobro trenirajo in srečen sem, ker se je delo izplačalo,” so kratke besede trenerja Jurice Golemaca povzeli pri 24ur.