Olimpija doma v napeti končnici izgubila proti Budućnosti

Cedevita Olimpija - Budućnost (FOTO: ABA liga)

Cedevita Olimpija je na domačem parketu doživela poraz proti Budućnosti, ki ji je zadala še tretji poraz v sezoni lige ABA. Olimpija bo tretji poraz iskala v naslednjem krogu, Budućnost pa se veseli pomembne zmage v gosteh.

V prvi četrtini je Olimpija po uvodnem vodstvu ves čas zaostajala. Varovanci Aleksandra Džikića so prvo četrtino dobili z izidom 20:22. Še ostreje so gostje začeli z drugo četrtino, ki so jo pričeli 20:29, a je nalet ustavila trojka Jacoba Pullena. Do odmora se je izid nekoliko poravnal, a je na odmor Budućnost odšla s štirimi točkami prednosti pri rezultatu 46:42.

Drugi polčas se je ponovno začel z delnim izidom gostov, tokrat s 6:0. Olimpijo je v bližino ponovno povedel Pullen s trojko ob rezultatu 55:57, Alen Hodžić pa je s polaganjem po dolgem času Olimpijo potegnil v vodstvo. Ekipi sta se nato do rezultata 74:73 izmenjavali v vodstvu. Le nekaj trenutkov kasneje je Jaka Blažič storil osebno napako pri metu Justina Cobbsa, ki je zadel svoj met za tri. Po njegovem polaganju v naslednjem napadu je bil rezultat 81:76 za Budućnost. Kljub trojki Blažiča se je tekma zaključila z rezultatom 84:79 in novim porazom za ekipo Jurice Golemca.