Odličen začetek končnice za vse favorite 2. SKL

Minuli konec tedna so bile odigrane prve tekme končnice 2. SKL. Troti so v drugem polčasu strli Goričane. Slovan je v napeti končnici ugnal Portorož. LTH pa je brez težav povsem uničil Sežano. V ligi za obstanek sta do zmag prišli tudi ekipi Medvod in Postojne.

Troti uspešno otvorili končnico

V domači dvorani Livada so Troti gostili košarkarje Gorice. Te so v srečanje vstopili motivirano in pripravljeno. V prvem polčasu smo spremljali izredno napet obračun. Nobeni od ekip se ni uspelo odlepiti. Gostje so na premor odšli s tremi točkami prednosti. V nadaljevanju je Novomeščanom končno uspelo zlomiti odpor Primorcev in si priigrati visoko prednost. Najvišja je znašala 22. Ob zaključku so le to nekoliko znižali Goričani, vendar je časa za preobrat zmanjkalo. Tekmo so Troti dobili z rezultatom 77:67. Igralec srečanja je s 18 točkami in 5 podajami postal Domen Janc.

Slovan s težavo ugnal Portorož

V dvorani Kodeljevo se je v soboto na četrtfinalnem obračunu med Slovanom in Portorožem zbralo 250 gledalcev. Te so bili priča izjemno izenačenemu dvoboju. To je poskrbelo tudi za napetost v ozračju. Dosojene so bili kar 4 tehnične napake, prav vse ekipi gostov. Te so bili 10 sekund pred koncem v prednosti s točko. Ljubljančani so žogo spravili do Tratnika, ta pa se je v prodoru zaletel v tri košarkarje iz Primorske. Sodnik pod obročem je dosodil vprašljivo osebno napako. Tratnik je nato z dvema prostima metoma prinesel zmago Slovanu ob izidu 75:74. Prav Igor Tratnik je bil ob koncu srečanja tudi prvi strelec. Dosegel je 28 točk.

Loka povsem uničila nemočno Sežano

Prvouvrščeni košarkarji LTH-ja so na prvi tekmi končnice skozi celotno srečanje prevladovali nad gosti iz Sežane. Te so po prve polčasu zaostajali že za 21 točk. Tudi v nadaljevanju Ločani niso popustili. Njihova najvišja prednost je znašala kar 37 točk. Na koncu so do prve zmage prišli z rezultatom 109:75. V domači ekipi so točke dosegli vsi košarkarji, ki so vstopili na parket. Največ, in sicer 18 jih je dosegel Anže Zdolšek.

Medvode in Postojna z dobrim začetkom v Ligi za obstanek

Odigrane sta bili tudi prvi dve tekmi spodnjega dela 2. SKL. V gosteh so z rezultatom 77:63 Postojnčani premagali AKK Branik. Medvode so na domačem parketu slavile proti Pingvinom iz Ljubljane.

Drugi obračuni končnice 2. SKL sledijo že v sredo.