Odličen uvod Klavžarja in Duščaka v Münchnu!

Slovenska mladeniča Urban Klavžar in Dan Duščak sta odlično odprla mladinsko Evroligo. Njun Real Madrid je s 98:67 ugnal grško ekipo Promitheas Patras.

Srečanje je bilo precej izenačeno vse do zadnjih minut prvega polčasa, ko si je Real prvič priigral dvomestno prednost. V tem ritmu so Madridčani nadaljevali tudi v drugem polčasu in razlika je do konca srečanja le še naraščala.

Strateg madridskega velikana Mariano de Pablos Alonso je lahko po današnjem srečanju precej zadovoljen s predstavama Klavžarja in Duščaka. Šele 15-letni Klavžar je v dobrih 15. minutah igre dosegel 12 točk, pri čemer je bil zelo razpoložen pri metu iz razdalje (met za tri 3/4, prosti meti 3/3), temu pa dodal še dva skoka. Odlično je svojo minutažo (nekaj več kot 20 minut) izkoristil tudi Duščak, nad katerim je bilo storjenih kar devet osebnih napak. Izkazal se je tudi z igro v obrambi, na koncu pa zabeležil devet točk, šest asistenc in tri pridobljene žoge.

Prvi strelec Reala je bil visoki Eli John Ndiaye, ki je dosegel 22 točk in 15 skokov, 16 točk pa je dodal italijanski dragulj Matteo Spagnolo. Pri Grkih se je najbolj izkazal talentirani Eleftherios Mantzoukas, ki je zbral 22 točk, 12 skokov in štiri asistence, vendar mu je predvsem v drugem polčasu popustila koncentracija pri metu iz razdalje (zadel je le eno trojko iz devetih poizkusov). Pri Realu tokrat ni nastopil 17-letni Hrvat Boris Tišma, ki je pred nekaj dnevi debitiral za člansko moštvo.