Odigrani še zadnji tekmi 2. kola 1. SKL

S ponedeljkovima tekmama med Termami Olimia Podčetrtkom in Šentjurjem ter Zlatorogom Laško in Rogaško se je zaključilo 2. kolo v 1. SKL. V Podčetrtku so domačini vknjižili tudi drugo zmago v prvenstvu, medtem ko je Rogaška v Laškem upravičila vlogo favorita, a ne brez težav.

1.SKL
2. kolo
Ponedeljek, 5. oktober

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ŠENTJUR 90:79 (22:17, 20:23, 26:21, 22:18)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 15, Ž. Švigelj 2, Čebular 22, Sevšek 2, Maček 2, Cerkovnik 10, Popadić 10, Atanacković 15, Vasilić 12.
Šentjur: Sagadin 2, Tabak 3, Špan 12, Bratož 17, Đapa 14, Držić 14, Samac 3, Ledl 13, Ahmedović 1.
CELOTNA STATISTIKA
Zasedba iz Podčetrtka je dosegla drugo zmago v državnem prvenstvu, po zanesljivi zmagi v gosteh nad kranjskim Triglavom je na domačem parketu ukanila še tekmeca iz Šentjurja. Prva polovica tekme je minila v izenačeni predstavi. V rahli rezultatski prednosti so bili domači košarkarji, a gosti so bili vseskozi blizu in jim vztrajno dihali za ovratnik. Izbranci domačega trenerja Davorja Brečka so nekoliko lažje zadihali v 23. minuti, ko so povedli s 50:40, prednost pa – z občasnimi padci v svoji igri – držali vse do konca četrtine. Na parketu so se razmahnili šele v zadnjih desetih minutah dvoboja, ko so povsem zasenčili svoje tekmece. V 36. minuti so povedli s 87:69 in razrešili vse dvome o zmagi.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Sandi Čebular, ki je 22 točkam dodal še devet podaj, za gostujočo zasedbo pa je Domen Bratož dosegel 17 točk in pet podaj.
Terme Olimia Podčetrtek bi se v prihodnjem krogu morala pomeriti s Krko, a je ta tekma pod vprašajem do nadaljnjega, medtem ko bo Šentjur v soboto, 10. oktobra, gostil Zlatorog Laško.

ZLATOROG LAŠKO : ROGAŠKA 85:86 (17:21, 20:20, 16:19, 32:26)
Zlatorog Laško: Benson 10, Jereb 7, Stipaničev 4, Grušovnik 14, Routt 13, Požin 30, Ličen 7.
Rogaška: Vujačić 9, Nichols 25, Bernard 15, Zupan 1, Blackshear 8, Pelko 12, Glišić 9, Gabrovšek 7.
Košarkarji Rogaške so zelo uspešno odprli jubilejno 30. državno prvenstvo. Po uvodni zmagi proti zasedbi Šentjurja so v drugem krogu v gosteh pred 200 gledalci na tribunah dvorane Tri lilije v Laškem po pravi drami ugnali še tamkajšnjo ekipo Zlatoroga. Podjetno so začeli lov na drugo zmago že v uvodnih dveh četrtinah. Izid ob polčasu je bil z 41:37 na strani gostujočega kolektiva, ki je dobil tudi tretjo četrtino s 60:53. Zadnja četrtina je bila tudi v znamenju Rogaške, ki je vodila tudi že s 14 točkami, a se je prednost stopila in na koncu so domači prišli skorajda do preobrata, ko je danes neverjetni Klemen Požin ob zvoku sirene zadel trojko za 85:86. A preobrata ni bilo.
Požin je bil igralec tekme s 30 točkami, od tega osmimi trojkami (8:13), pri Rogaški je David Nichols zbral 25 točk.
Rogaška bo 10. oktobra v domači dvorani gostila domžalske Helios Suns, medtem ko se bodo Laščani ta dan v gosteh pomerili z zasedbo Šentjurja.