Nova liga KBM: V derbiju s Krko uspešnejša Cedevita Olimpija

V torek smo dočakali prvi največji derbi slovenske klubske košarke v Ligi Nova KBM v sezoni 2020/2021. V 5. kolu drugega dela Lige Nova KBM je v Novem mestu domača Krka pred televizijskim avditorijem gostila Cedevito Olimpijo, gostje pa so bili na koncu boljši za 13 točk. Preostale tekme 5. kola bodo odigrane v soboto, 27. marca.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
5. kolo – Liga za prvaka
Torek, 23. marca
KRKA : CEDEVITA OLIMPIJA 63:76 (24:15, 10:24, 17:21, 12:16)
Krka: Stergar 2, Camphor 7, Vrabac 9, Barič 3, Kosi 1, Škifič 7, Škedelj 4, Lapornik 7, Rebec 6, Vučetić 13, Milovanović 4.
Cedevita Olimpija: Perry 9, Hopkins 19, Duščak 1, Murić 11, Brown 2, Hodžić 6, Jones 19, Dimec 4, Marinković 4, Rupnik 1.
Košarkarji Cedevite Olimpije so zanesljivo dobili derbi petega kola Lige Nova KBM za prvaka. V Novem mestu so ugnali Krko s 76:63. Novomeščani tako tudi po četrtem dvoboju v tej sezoni ostajajo brez zmage proti Ljubljančanom. Izgubili so slovenski Superpokal na začetku sezone ter obe srečanji v regionalnem tekmovanju. Po prvi četrtini, ki so jo domači igralci dobili za 9 točk, so gostje v ospredje prišli v drugi polovici druge četrtine z delnim izidom 14:3, dobili prvi polčas za pet točk in nato prednosti do konca tekme niso izpustili iz rok. Ob odsotnosti Jake Blažiča zaradi zdravstvenih težav je imela Cedevita Olimpija sicer dva razpoložena igralca. Mikael Hopkins je zbral 19 točk in enajst skokov, Jarrod Jones pa je 19 točk dosegel ob metu iz igre 7:11 (trojke 4:5). Pri domačih je do dvomestnega števila točk prišel le Vasilije Vučetić (13).
Rogaška je naslednji nasprotnik obeh ekip; Krka se bo s Slatinčani pomerila 30. marca v Novem mestu, Ljubljančani pa 2. aprila v Rogaški Slatini.