Nova KBM: Znana še dva polfinalista

Ljubljana – Znani so vsi polfinalisti Lige Nova KBM, Helios Suns in Cedeviti Olimpiji sta se po današnjih zmagah pridružili ekipi Gorenjske gradbene družbe Šenčur in Krke. V Šenčurju so domači košarkarji slavili s 87:72, medtem ko je bil končni rezultat v Novem mestu med Krko in Terme Olimia Podčetrtkom 97:82.

LIGA NOVA KBM, KONČNICA

3. tekma
Torek, 16. maj

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ILIRIJA 87:72 (23:14, 12.20, 21:17, 31:21)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegovič 25 (5:7), Tešić 5 (3:4), Rojc 11 (7:7), Murić 23, Hrstić 2, Malovčič 8 (1:2), Rudovič 4 (2:2), Walford 2, Barič 2 (2:2).
Ilirija: Arslanagić 19 (5:5), Orel 14 (4:6), Gorbachov 5, Shashkov 8 (5:6), Kureš 5, Daneu 4, Vončina 7 (1:1), Klobučar 9 (2:2).

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe iz Šenčurja so tretji polfinalisti Lige Nova KBM. Z zmago v odločilni tretji tekmi proti Iliriji s 87:72 so se pridružili Cedeviti Olimpiji in Heliosu, ki sta bila z 2:0 v zmagah boljša od Šentjurja oziroma Rogaške.

GGD Šenčur se bo v polfinalni seriji na dve zmagi pomeril s Cedevito Olimpijo. Prva tekma bo v petek, 19. maja, ob 18.30 v Šenčurju. V drugem polfinalu Domžalčani čakajo na zmagovalca današnjega dvoboja med Krko in Termami Olimia.

Varovanci trenerja Miljan Pavkovića so uveljavili svoje izkušnje ter četrtič v šestih dvobojih v tej sezoni premagali mlado zasedbo iz Ljubljane. Glavni vlogi sta imela Gaber Ožegovič in Dino Murić, ki sta skupaj dosegla 48 točk.

Ilirija je po minuti in pol zadnje četrtine izenačila rezultat na 56:56, nato pa po izključitvi prvega organizatorja igre zaradi dveh tehničnih napak Adnana Arslanagića (19 točk, trojke 4:6) več kot pet minut in pol ni dosegla koša (74:56). Gostitelji so zadnji del igre dobili z 31:21.

Ožegovič je dosegel 25 točk ob metu 9:15, Murić pa je imel dve točki manj (met 11:18) in 12 skokov (indeks 29).