Nova KBM: Velika zmaga Laščanov v Novem mestu

Ljubljana – Nocoj so bile odigrane tri tekme 19. kola Lige Nova KBM, zmag pa so se veselila moštva Helios Suns, Gorenjske gradbene družbe Šenčur in Zlatoroga Laško. Uvodna tekma je bila odigrana v Domžalah, kjer so domači košarkarji Helios Suns v izdihljajih tekme premagali LTH Castings z 90:84. V Šenčurju so gostovali Hopsi s Polzele, GGD Šenčur je odlično igro prikazal v tretji četrtini in slavil s 83:68. Košarkarji Zlatoroga na krilih Copota do presenečenja v Novem mestu, Laščani so bili boljši z rezultatom 76:90.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

19. kolo
Petek, 3. marec
HELIOS SUNS : LTH CASTINGS 90:84 (22:16, 22:21, 21:27, 25:20)

Helios Suns:Luke 10, Zemljič 4, Buljević 12 (1:1), Oman 14 (3:5), Tunstall 13, Bačvič 8 (2:2), Mahkovic 27 (14:19), Sirc 2.
LTH Castings: Čibej 13 (2:4), Jugovic 5, Milašinović 3, Bilić 14 (1:2), Rodič 7, Greene 22 (4:5), Kegler 20 (9:10)

Košarkarji Helios Suns so po tritedenskem premoru, v katerem so igrali finale Pokala Spar, vpisali šestnajsto zmago v Ligi Nova KBM. Pred domačimi gledalci so v zadnji četrtini strli odpor LTH Castings in slavili z 90:84.

Ločani so bili blizu presenečenja, saj so manj kot dve minuti pred koncem zaostajali za vsega štiri točke (83:79), na koncu pa so se morali sprijazniti s štirinajstim porazom oz. tretjim na zadnjih šestih tekmah.

Pri domačih je pet igralcev doseglo deset ali več točk. Izstopal je Blaž Mahkovic s 27 točkami. Na drugi strani sta polovico vseh točk LTH Castings dosegla Javor Greene (22 točk) in Mario Kegler (20 točk).

Helios Suns bo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igral 15. marca v Novem mestu, LTH Castings pa bo 13. marca gostil GGD Šenčur.

Samojlović 11

Košarkarji Zlatoroga so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so v Novem mestu zasluženo premagali vodilno Krko z 90:76. Za Laščane, ki so v zadnjo tretjino prvenstva vstopili z zadnjega mesta, sta to izjemno pomembni točki v boju za obstanek v Ligi Nova KBM, Krka pa je doživela drugi poraz v prvenstvu ter prvega pred domačimi gledalci.

Podatek, da so varovanci trenerja Aleša Pipana vodili od prve do zadnje minute in da so domači izbranci stratega Gašperja Okorna najbližje prišli v 33. minuti na 62:69, zgovorno priča o prepričljivi zmagi gostov.

Zlatorog je imel v svojih vrstah dva izjemno razpoložena košarkarja. Enaindvajsetletni Jan Copot je postavil rekord sezone v Ligi Nova KBM po številu točk in statističnem indeksu. Dosegel je 36 točk (met iz igre 14:25, trojke 5:9) in ujel 14 odbitih žog za indeks 40. Adrio Bailey (met 9:14) je dodal 27 točk, Daniel Vujasinović pa je prispeval 11 podaj in 8 točk.

Krko v 20. kolu 15. marca čaka domači derbi s Helios Suns, Zlatorog pa bo 10. marca gostil Šentjur.