Liga Nova KBM: Termalci v 7. krogu prekinili niz porazov

Ljubljana – Nedeljska tekma na Polzeli je bila predzadnje srečanje 7. kola Lige Nova KBM. Terme Olimia Podčetrtek je z zmago v gosteh prekinil niz dveh zaporednih zmag Hopsov in svoj niz treh zaporednih porazov, ter se zavihtel v zgornjo polovico prvenstvene razpredelnice. S torkovo tekmo v Domžalah se bo 7. kolo tudi zaključilo.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
7. kolo
Nedelja, 14. november

HOPSI POLZELA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 82:90 (16:31, 28:23, 17:19, 21:17)
Hopsi Polzela: Rizman 7, Pešak 14 (1:2), Besedić 5 (1:2), Glavan 13 (0:2), Vranjkovič 4 (2:2), Bašić 15 (3:4), Vašl 24 (10:13).
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 22 (1:2), Benson 15 (3:4), Čebular 16 (4:7), Cerkovnik 8 (2:2), Atanacković 21, Vasilić 8.
Košarkarji Term Olimia so prekinil niz porazov, ki je trajal skoraj en mesec. Po zmagah v uvodnih treh nastopih so v 7. kolu Lige Nova KBM v gosteh premagali Hopse z 90:82. Hopsi so na drugi strani doživeli prvi poraz ta mesec in zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček.
Podčetrtani so pot do zmage tlakovali že v uvodni četrtini, ki so jo dobili z 31:16. Dvomestno prednost so z izjemo nekaj slabih minut ob koncu prvega polčasa držali vse do zadnje četrtine (72:52). A nato so domači zaigrali bolj agresivno v obrambi in se najprej približali na 72:78, v 38. minuti pa na 80:84. Odločilna koša za zmago Term Olimia je dosegel Anže Cerkovnik.
Večino točk za goste je dosegla naveza Nejc Strnad (22, trojke 7:11) – Simo Atanacković (21 točk, 8 skokov) – Sandi Čebular (16 točk, 6 podaj) – Casey Benson (15 točk, 6 skokov, 5 podaj). Pri domačih je Miha Vašl zbral 24 točk (7 skokov), Rafik Bašić pa 15 točk in osem skokov.
V 8. kolu, 20. novembra, bodo Podčetrtani gostili GGD Šenčur, Hopsi pa bodo naslednjič na parket stopili šele 4. decembra doma proti Nutrispoint Iliriji.