Nova KBM: Odigrani še zadnji tekmi rednega dela

Ljubljana – Zadnji tekmi rednega dela Lige Nova KBM sta bili odigrani v Podčetrtku in Ljubljani. Zmagi sta ostali v domačih rokah, Terme Olimia Podčetrtek je z 98:67 premagal Zlatorog Laško, medtem ko je Ilirija premagala Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 82:80 (podaljšek). V dresu Terme Olimia Podčetrtka je bil najboljši strelec Aleksandar Ivanov Stoimenov (17 točk), pri Laščanih so trije košarkarji dosegli po 12 točk, in sicer Rok Pajk, Nik Urbanija ter Klemen Smrekar. Ob zmagi Ilirije je 20 točk prispeval Anej Orel (6 skokov), v gostujoči zasedbi sta po 17 točk dosegla Nejc Barič (4 podaje) in Dino Murić (6 skokov).

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

27. kolo
Ponedeljek, 8. maj

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 98:67 (19:14, 26:18, 25:17, 28:18)
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 13, Kosič 12, Strnad 2, Pamič 4, Škorjanc 10, Bizjak 4, Ivanov Stoimenov 17, Struger 9, Čebular 2, Atanacković 14, Tadić 11
Zlatorog Laško: Pajk 12, Pregl 4, Požin 5, Smrekar 12, Vukotič 7, Pirš 6, Tratar 4, Samojlović 5, Urbanija 12

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji Zlatoroga Laško bodo v prihodnji sezoni nastopili med drugoligaši, na zadnji tekmi v Podčetrtku pa so nastopili v pomlajeni zasedbi. Podčetrtani so dobili vse četrtine, ob polčasu je prednost znašala 13 točk, končni rezultat pa je bil 98:67.

V domači zasedbi je bilo več razpoloženih košarkarjev, saj je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, največ pa jih je prispeval Aleksandar Ivanov Stoimenov (17). V gostujočem taboru so trije košarkarji dosegli enako število točk, 12 košev so dosegli Rok Pajk, Klemen Smrekar in Nik Urbanija.

Podčetrtane v četrtfinalu čakajo dvoboji z novomeško Krko, ki je v rednem delu osvojila prvo mesto, prvo srečanje je na sporedu v četrtek (Novo mesto), s pričetkom ob 20. uri.