Nikola Jokić še enkrat za zmago! #video

Nikola Jokić je ponovil vajo. Po tem ko je v petek prehitel sireno za zmago proti Philadelphiji, mu je sinoči v podaljšku podoben koš uspel še proti Minnesoti.

Na srečanju, kjer je Denver nadziral potek dogodkov in v zadnji četrtini vodil že +16, se je Minnesota spektakularno vrnila. Trojko za popoln priključek je 42 sekund pred koncem dosegel Karl Anthony Towns.

V podaljšku sta se ekipi izmenjavale v minimalnem vodstvu. Dve minuti pred koncem je Denver vodil za 4, a je z dvema uspešnima napadoma Minnesota še enkrat več izenačila. Ob rezultatu 98:98 je imel Denver zadnji napad, Will Barton pa je s pick n’ rollom žogo spustil do Jokića. Ta je imel tesno ob sebi Townsa, se podal v pol-obrat, stopil nazaj in v visokem loku vrgel žogo, ki je 2,04 sekunde pred sireno padla v obroč.

Jokić je tekmo je končal z 20 točkami, sedmimi podajami in šestimi skoki v 36 minutah. Denver ima po njegovih dveh zaporednih zmagovitih koših že 7 zmag in dva poraza.