Včeraj smo v zgodnjem, evropskem terminu lahko spremljali simultanko Nikole Jokića.

Srbski superzvezdnik Nikola Jokić igra najboljšo košarko svoje kariere. Denver je včeraj gostil najbolj vročo ekipo lige Utah Jazz in jih na krilih odličnega Somborca brez težav ugnal s 128:117.

Jokić se je naravnost poigraval z Rudyem Gobertom, dvakratnim prejemnikom nagrade za najboljšega obrambnega igralca lige NBA. Že do polčasa je dosegel izjemnih 33 točk, tekmo pa je končal pri 47 točkah (izenačen rekod kariere), temu pa je dodal še 12 skokov in 5 asistenc.

V prvem polčasu so bili sicer neverjetno strelsko razpoloženi skoraj vsi košarkarji Denverja. Do odmora so namreč zadeli kar 15 trojk iz 17 poskusov in si hitro priigrali velikih 25 točk naskoka. Utah se je na krilih Bogdanovića v nadaljevanju nekoliko približal, a je bil še vedno daleč od uspeha.