Na zaostali tekmi 15. kroga zmaga Krke v Ljubljani

Ljubljana – Hitro po koncu pokalnega tekmovanja so se morali igralci Krke odpraviti na novo tekmo, tokrat v Ligi Nova KBM, kjer jih je v soboto zvečer pričakoval dvoboj z Nutrispoint Ilirijo. Novomeščani so upravičili vlogo favorita pred tekmo in Ilirijane premagali za svojo šestnajsto zmago v sezoni 2021/2022.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
15. kolo
Sobota, 19. februar

NUTRISPOINT ILIRIJA : KRKA 74:86 (16:20, 17:27, 16:27, 25:12)
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 11 (0:4), Pajić 5 (1:2), Jurkovič 11 (8:12), Bačvič 15 (4:4), Kureš 11, Kruzynski 5 (0:1), Pavliha 4 (2:2), Kraljević 2, Milašinović 3, Mikuš 4, Ciani 3 (1:4).
Krka: Stergar 23 (8:8), Špan 3, Škedelj 10, L. Lapornik 11, Macura 6 (4:6), French 2, Stavrov 10 (2:2), M. Lapornik 17, Klobučar 4 (1:2).
Na zaostali tekmi sta se srečali ekipi, ki bosta v nadaljevanju sezone igrali v ligi za prvaka skupaj s Cedevito Olimpijo, Helios Suns, Termami Olimia in GGD Šenčurjem. Vodilna Krka je prišla do dokaj zanesljive zmage, gostitelji so z njo držali korak le v prvi četrtini.

Ljubljančani in Novomeščani so v prvi četrtini prikazali bolj ali manj izenačeno predstavo, je pa Krka v drugi polovici druge četrtine naredila občutno razliko, ko je pobegnila za 14 točk. V drugem polčasu so Dolenjci ves čas tekmece držali na varni razdalji, prednost so na začetku zadnjih desetih minut povečali celo na 26 točk, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred zadnjo sireno. Dve minuti in pol pred koncem se je Ilirija, ki je sicer dobila zadnjo četrtino, sicer še približala na deset točk, bližje pa ni šlo.

Pri domačih, pri katerih so se vsi igralci vpisali med strelce, je bil s 15 točkami najboljši Niko Bačvič, pri gostih pa s 23 točkami in osmimi skoki Leon Stergar.

Ekipa Krke je tako osvojila prvo mesto po prvem delu tekmovanja v Ligi Nova KBM.