Mladci Cedevite Olimpije uspešni v Domžalah

Ljubljana – V zaostali tekmi 3. kola lige za prvaka so bili danes igralci spet pomlajene ekipe Cedevite Olimpije boljši od Helios Sunsov in so tako v drugem delu tekmovanja Lige Nova KBM dosegli svojo drugo zmago. To je bil tudi prvi poraz Domžalčanov na domačem parketu v sezoni 2021/2022.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA
Liga za prvaka
3. kolo
Ponedeljek, 28. marec

HELIOS SUNS : CEDEVITA OLIMPIJA 64:75 (12:22, 15:21, 22:15, 15:17)
Helios Suns: Ervin 5 (3:3), Oman 5 (1:2), Mahkovic 14 (2:2), Prepelič 4, Šantelj 12, Ferme 12, Pašajlić 6, Jois 6 (2:4).
Cedevita Olimpija: Duščak 12 (1:2), Ščuka 15, Radovanović 12 (1:2), Habot 12 (2:4), Mulalić 10 (1:2), Jovanović 5, Daneu 9 (1:2).
Pomlajena postava Cedevite Olimpije se je v Domžalah izkazala in premagala domačo ekipo Helios Sunsov ter tako dosegla svojo drugo zmago v drugem delu tekmovanja Lige Nova KBM.

Mlada postava Ljubljančanov je bila trd oreh za Domžalčane, ki so v tekmo vstopili kot vodilna in po treh kolih drugega dela tekmovanja še neporažena ekipa. Največ težav sta domačim povzročala Luka Ščuka in Dan Duščak, ki sta bila v glavnih vlogah. Prvi je že v prvem polčasu dosegel dvojni dvojček, na koncu je končal pri 15 točkah in 17 skokih.

Po polovici tekme so tako poletni gostje vodili s 43:27. Helios se je sicer nekoliko približal v tretji četrtini, ki jo je dobil z 22:15, ter prišel na -5 pri 49:54. A razpoloženi gostje so nato z delnim izidom 8:0 spet prišli do prednosti, ki je do konca niso več spustili iz rok.

Helios Suns je lahko le nekoliko ublažil poraz, prvega v tem delu tekmovanja, Ljubljančani pa so prišli do druge zmage.

Pri domačih sta bil najbolj razpoložen Blaž Mahkovic s 14 točkami, pri gostih pa poleg Ščuke in Duščaka (12 točk) še Radovanović (12 točk, 13 skokov).

Naslednjo tekmo bodo Domžalčani igrali 2. aprila pri ekipi GGD Šenčurja, Ljubljančani pa bodo 11. aprila igrali z mestnim tekmecem Nutrispoint Ilirijo.