Mitchell z rekordom kariere ob bok Kobeju Bryantu

Tekme, na katerih posamezniki zadevajo 70 točk ali več so v ligi NBA redkost. V zgodovini lige jih je bilo do leta 2023 le 11.

Za 12. je v ponedeljek zvečer  poskrbel košarkar Cleveland Cavaliers Donovan Mitchell. Z 71 točkami je dosegel rekord kariere in neverjetno zmago s 145-134 po podaljšku proti Chicago Bulls.

To je bila tudi druga tekma z najvišjim številom točk v ligi NBA v skoraj 45 letih. Pred njim je 71 točk ali več uspelo doseči le še Wiltu Chamberlainu, Kobeju Bryantu, Davidu Thompsonu, Davidu Robinsonu in Elginu Baylorju.

Zadnja tekma z več kot 71 točkami je bila Bryantova mojstrovina z 81 točkami za Los Angeles Lakers proti Torontu 22. januarja 2006. Pred tem je 73 točk dosegel David Thompson za Denver proti Detroitu 9. aprila 1978.

“Biti z njimi v knjigi rekordov je res neverjetno.”

Mitchell, ki igra svojo prvo sezono v Clevelandu, potem ko je bil med sezono zamenjan iz Utaha, je postavil nov strelski rekord za Cavaliers in presegel mejo, ki sta jo prej imela LeBron James in Kyrie Irving (57 točk).

Začel počasi in tudi zgrešil prve 3 smete. Potreboval je skoraj celotno prvo četrtino, da je končno padel poskus meta iz igre.

V prvi četrtini je dosegel pet točk, v drugi še 11. Cleveland je zaostajal za kar 21 in šel v polčas s 65-47.

Toda 26-letni košarkar je bil videti neustavljiv, ko ga je njegova ekipa najbolj potrebovala. V tretji četrtini je dosegel 24 točk, v četrti pa še 18. 4,4 sekunde pred koncem je izvedel svoj prvi prosti met in zmanjšal prednost na dve. Nato pa je namenoma zgrešil svoj drugi poskus ter s polaganjem izenačil na 130. DeMar DeRozan je nato zgrešil dolgo trojko in o izidu je odločal podaljšek.

Mitchell je v podaljšku dosegel 13 točk, s končnim seštekom 71 točk. Tekmo je končal tudi z osmimi skoki in 11 podajami.