Miha Lapornik skoraj na kolena spravil veliki Žalgiris

V 21. krogu litvanskega državnega prvenstva je Miha Lapornik s Pieno Žvaigždesom doma gostil Žalgiris.

Favorizirani gostje, ki so gladko zasidrani na vrhu lestvice lige LKL, so še pred zadnjo četrtino zaostajali za šest točk, v vodstvu pa po dolgem času ponovno prešli nekaj več kot tri minute pred koncem srečanja. V ključnih trenutkih je domače v igri držal Miha Lapornik, ki je v zadnjih dveh minutah dosegel pet točk, gledalci v Pieno žvaigždžių areni pa so spremljali neverjetno napet dvoboj vse do zadnje sekunde. Žalgiris je namreč po le enem zadetem prostemu metu 12 sekund pred koncem povedel za tri točke (74:77), domačim pa je ostalo dovolj časa za še en napad. Ob zvoku sirene je za tri točke poskusil prav Lapornik, a žoga ni želela skozi obroč.

Lapornik je bil z 20 točkami tudi prvi strelec obračuna, temu pa je dodal še dve asistenci. Pri gostih sta bila razigrana predvsem evroligaškim oboževalcem dobro poznani K.C. Rivers (13 točk) in bivši NBA-jevec Nigel Hayes (15 točk) . 26-letni slovenski branilec že skozi celotno sezono kaže odlične igre, saj je s povprečjem 13.8 točke na tekmo prvi strelec svojega moštva in celo tretji strelec litvanskega prvenstva.

Pieno Žvaižgdes – Žalgiris 74:77 (24:27, 22:14, 14:13, 14:23)