Medvode do prve zmage v tej sezoni

Po visokem porazu na gostovanju v Litiji so Celjani tokrat doma gostili Medvode, ki do tega kroga še niso okusile slasti zmage. V uvodnih minutah smo lahko spremljali precej obrambno naravnano srečanje, ekipama pa se je odprlo ob koncu prve četrtine, ko so si Medvode tudi prvič priigrale otipljivo prednost (9:16). Če je zaključek prvih desetih minut pripadel gostom, pa je bila situacija v drugi četrtini obratna. Celjani so z hitro igro celo prevzeli vodstvo, po košu Davida Puriča tik pred velikim odmorom pa sta bili ekipi na polčasu poravnani (33:33). V stilu prejšnjega poteka tekme je tretja četrtina ponovno pripadla Medvodam, ki so si za zaključek tekme nabrale devet točk prednosti (44:53). Celjani so se sicer nekajkrat nevarno približali, a so bili gostje dovolj zbrani in so tekmo v končnici mirno pripeljali do konca.

Prvo ime obračuna je bil s 25 točkami Jure Ribnikar, ki je temu dodal še osem skokov. Odlično je igral tudi Purič, ki je v svojo statistiko vpisal 17 točk, osem skokov in tri pridobljene žoge. Pri domačih tokrat nihče ni strelsko izstopal – 11 točk je dosegel Jaka Potočnik, po 10 pa sta jih dodala Matic Perger in Nejc Buda.

Celje – Brinox Medvode 58:68 (13:19, 20:14, 11:20, 14:15)