Luke Dončić se je poškodoval po 100 sekundah! Dallas kljub temu izgubil šele po podaljšku

Slovenci so si veliko obetali od obračuna med Miami Heatom in Dallas Mavericksi, na koncu pa ostali skoraj povsem praznih rok. Dragić v Dallas zaradi poškodbe prepone niti ni pripotoval, Dončić pa se je poškodoval na samem začetku obračuna. Tekme je bila kljub odstotnosti slovenskih zvezdnikov zelo zanimiva, Miami pa jo je v svojo korist obrnil šele po podaljšku (122-118).

Za tiste, ki so kljub odsotnosti Gorana Dragića ponoči vztrajali, da bi uživali vsaj v vragolijah Luke Dončića, je kmalu sledilo razočaranje. Dončić si je namreč že po pičlih 100 sekundah poškodoval gleženj. Poškodba se je pripetila pri prodoru pod koš, ko je Luka nesrečno stopil na nogo Kendricka Nunna, pri čemer je takoj začutil bolečino. Domači so hitro reagirali in mladega Slovenca poklicali na klop, kjer pa so sprejeli odločitev, da Dončić do konca tekme ne bo več igral. Ukrep naj bi bil zgolj preventiven, saj naj poškodba ne bi bila resnejše narave. Do tistega trenutka je Dončić zbral 2 točki iz prostih metov in enkrat skočil v obrambi.

Šok ob poškodbi prvega zvezdnika

Odsotnost prvega zvezdnika je preostale Maverickse prisilila v prevzem večje odgovornosti. Takoj se je pokazalo, da bo to težka naloga, saj je Dallas padel v velik zaostanek. Miami je hitro povedel s 26-7, ob koncu četrtine pa je v Lukove čevlje vendarle stopil Kristaps Porzingis. Latvijec je dosegel kar osem zaporednih točk, s trojko z velike razdalje pa je zaostanek znižal na -15 (37-22).

V drugi četrtini je vročica znova prevzela pobudo. Gostje so bili dobri pri metu izza črta, saj so na celotnem obračunu za tri točke metali 40% (16-40), še posebej razpoloženi pa so bili v tem delu igre. Razigral se je Kelly Olynyk, ki je v tem obdobju zbral kar 15 od svojih 17. točk. Na odmor med obema polčasoma so tako košarkarji Miami odšli z razliko 23. točk (70-53).

Dallas nadoknadil 24 točk zaostanka

Varovanci Ricka Carlisla so se prebudili v drugem polčasu, ko je bilo to najbolj potrebno. Ob koncu tretje četrtine so zaostanek več kot prepolovili, saj je sedaj znašal veliko znosnejših 10 točk (91-81).

Popoln povratek pa je Mavsom uspel v zadnji četrtini. Najprej je odgovornost prevzel J.J. Barea, ki je prednost Miamija znova prepolovil. S štirimi točkami in dvema podajama je je prebil mejo desetih točk in srečanje je bilo pri 95-90 povsem odprto. Slabih pet minut pred koncem je Dallas po zabijanju Maxija Kleberja prvič povedel (104-103), v zadnjo minuto tekme pa so Mavsi vstopili s štirimi točkami prednosti. Vseeno je Miami uspel izenačiti, Jimmy Butler pa je imel celo priložnost, da bi Vročici prinesel zmago po rednem delu, a je bil ob zvoku sirene neuspešen pri poskusu za tri.

Dallas v podaljšku znova zakockal prednost

Mavsi so tudi v podaljšek krenili z dobro igro in po dveh minutah Miamiju ubežali na štiri točke prednosti (118-114). Nato pa je sledil mrk in do konca tekme domači sploh niso več prišli do novih točk. Po košu Bama Adebaya je Miami prišel do vodstva, 119-118, Jimmy Butler pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago gostov iz Floride, saj je Jalen Brunson zgrešil trojko, ki bi Mavericksom prinesla drugi podaljšek.

Dallas nova težka naloga čaka že v noči na torek, ko se bodo srečali z odličnim Milwaukeejom. Zaenkrat še ni znano ali bo do takrat Luka Dončić že na red, je pa jasno, da mu je poškodba nocoj preprečila napad na nov rekord Oscarja Robertsona. Robertson ima v lasti še dva rekorda, po katerih je na 25. in 29. zaporednih tekmah dosegel vsaj po 20 točk, 5 skokov in 5 podaj. Dončić je omenjeno statistiko ponovil 20-krat.