Luka popeljal Dallas do druge zmage nad Clippersi

Luka Dončić popeljal Dallas do druge zmage

Luka Dončić je z Dallasom povišal vodstvo v seriji proti Los Angeles Clippers na 2 proti 0. Odločilen trenutek se je zgodil v tretji četrtini, ko je Dallas povedel za enajst točk. Kljub poskusom ekipe iz Los Angelesa in delnemu izidu 15-6 pri koncu zadnje četrtine, so bili odločilni prosti meti Josha Richardsona.

Po porazu na prejšnji tekmi smo pričakovali veliko bolj resen in zanesljiv pristop LA Clippersov, in to tudi dobili. Do polčasa je Kawhi Leonard zbral že 30 točk in lastnoročno držal stik z Dallasom. Še vedno niso znali ustaviti Luke, kar se je pokazalo predvsem v drugem polčasu. Mavericksi so blesteli z metom za tri točke, saj so zadeli 18 od 34 trojk (53 %). Njihov trn v peti so bili le prosti meti, ki so jih metali 54-odstotno (13/24). K sreči (v obliki Josha Richardsona) pa so zadeli štiri najbolj pomembne v zadnji minuti srečanja.

Luka Dončić: 39 točk, 7 skokov, 7 podaj
Tim Hardaway Jr.: 28 točk, 5 podaj
Kristaps Porzingis: 20 točk, 4 skoki, 3 ukradene žoge

Serija se zdaj premika v Dallas, kjer bodo Clippersi lovili zaostanek dveh porazov, ki so si ga nabrali na domačem parketu. Najboljša ekipa rednega dela sezone, kar se tiče meta za tri točke, je ponovno razočarala. Bodo našli kako rešitev za Luko in soigralce, ki ne bo vključevala neprestanih menjav v pick ‘n’ roll napadu Dallasa?

Kawhi Leonard: 41 točk, 6 skokov, 4 podaje
Paul George: 28 točk, 12 skokov, 6 podaj
Reggie Jackson: 15 točk, 3 skoki

Luka Dončić je v svojih osmih tekmah končnice že dosegel 256 točk, 76 skokov in 70 podaj. Postal je prvi igralec v zgodovini, ki je na svojih prvih osmih play-off tekmah zabeležil več kot 250 točk, 70 skokov in 70 podaj. HalleLuka je zares izjemen!