Luka Dončić bo svoj All-star prvenec dočakal v povsem prenovljenem formatu

Liga NBA je objavila obrazložitev novih pravil tekme Vseh zvezd, ki bo letos potekala nekoliko drugače. Spremenjen sistem je posledica nedavne helikopterske nesreče v kateri je umrla legenda tako svetovne kot ameriške košarke, Kobe Bryant. Njemu v čast in spomin se bo tekma Vseh zvezd prvič odločala na drugačen način.

Vsaka četrtina se bo začela z ničle, njen zmagovalec pa bo prejel 100.000 dolarjev za donacijo po lastni izbiri. Vse točke se bodo po treh četrtinah seštele, v zadnji četrtini pa bo končni zmagovalec tista ekipa, ki bo dosegla še dodatnih 24 točk do končnega seštevka. 24 je bila namreč ena izmed slavnih številk, ki jo je na dresu za Los Angeles Lakers nosil tragično preminuli Kobe Bryant.

To pomeni, če bi bil rezultat po treh četrtinah denimo 100:95, bi zmagala ekipa ki bi prva dosegla 124 točk!

Zmagovalec All-Star tekme bo prejel še dodatno donacijo 200.000 dolarjev za donacijo po lastni izbiri. Tudi če ena od ekip ne bo dobila niti ene četrtine, bo na koncu v vsakem primeru še vedno dobila 100.000 za dobrodelne namene. Na tekmi All-Star bo letos prvič nastopil Luka Dončić, ki bo zaigral v eni od prvih peterk. Kapetana obeh ekip LeBron James in Giannis Antetokounmpo bosta svoje soigralce izbrala 6. februarja.