LTH Castings boljši v borbi za vrh lestvice

Minuli vikend so košarkarji Škofje Loke, na čelu z izjemnim Luko Grumom,  v gosteh ugnali vodilne Trote, ter se z izidom 85:91 povzpeli na vrh lestvice 2.skl. Pri boju za vodstvo v ligi so bili ponovno neuspešni tudi košarkarji Slovana, ki trenutno s tekmo manj zasedajo 4. mesto v prvenstvu. Z zmago nad mariborskim Branikom so jih prehiteli tudi Celjani.

Prva tekma 13. kroga 2.skl se je odigrala 8.1.2022 v ŠC Livada med domačimi Troti, ki so v novo leto vstopili na vrhu lestvice in LTH Castingom. Prav Škofjeločani v srečanje vstopili bolj zbrano ter dobili prvo četrtino za izidom 19:25. Vendar pa so se v nadaljevanju prvega polčasa prebudili tudi varovanci trenerja domače ekipe, ter gostom v drugi četrtini natresli kar 31 točk in odšli na polčas z devetimi točkami prednosti, katero pa so košarkarji LTH Castinga v drugem polčasu izničili in z odlično zadnjo četrtino prišli do zmage z rezultatom 85:91, ter se tako povzpeli na prvo mesto prvenstva. Pri gostih je bil z 29 točkami in 6 skoki najbolj razpoložen Luka Grum. V vrstah Trotov pa se je najbolje v napadu znašel Rok Vidrih z 18 točkami.

V Litiji so bili košarkarji ljubljanskega Slovana, še drugič zapored neuspešni, ter tako dobili svoj tretji poraz v letošnji sezoni. Najslabšo tekmo sezone je odigral tudi sicer prvi strelec Ljubljančanov Igor Tratnik, ki je v dobrih 24 minutah igre uspel doseči zgolj 4 točke. Toliko bolj uspešen pa je s 23 točkami bil njegov moštveni kolega Žiga Erčulj, na žalost Slovana pa je bilo to premalo za zmago. Pri domačinih sta bila najbolj razpoložena Jakob Strel z 20 točkami in Dragan Pušič s 24. Litija se je s to zmago nad Slovanom z rezultatom 97:89 povzpela na 5.mesto, ter se z 21 točkami izenačila s Slovanom, ki pa ima tekmo manj.

Tekmo med Gorico in VBO Ljubljano so brez težav z izidom 89:51 dobili primorski košarkarji, pri katerih je bil s 23 točkami najbolje razpoložen Žan Petejan, prav tako pa je navdušil tudi zimzeleni Jan Močnik, ki je s 14 asistencami izboljšal svoj rekord sezone.

Brinox Medvode so z zelo nizko zmago 48:43 ugnale košarkarje Postojne, ter tako dosegle svojo četrto zmago sezone. V napadu za domačine je bil najbolj uspešen Žiga Žepič, kateri je dosegel 12 točk, prav toliko pa jih je dosegel tudi prvi strelec Postojne Adrian Jogan.

V nedeljo je bil odigran tudi štajerski derbi med AKK Branikom in Celjem, katerega pa so slednji brez večjih težav dobili z 13 točkami prednosti. Najbolj uspešen za Celjane je bil Tomaž Jereb, ki je dosegel 27 točk in 6 podaj. Pri domačinih pa se je z 32 točkami najbolj izkazal Armin Hrštić.