Ljubljana vpisala prvo zmago v tej sezoni

V soboto smo v zgodnjem popoldanskem terminu lahko spremljali direktni dvoboj za mesto v končnici med Ljubljano in Litijo.

Ljubljana je med tednom na zaostali tekmi visoko izgubila proti Trotom, tudi tokrat pa dvoboja niso odprli najboljše, saj je Litija hitro povedla s 7:2. Temu so sledile minute domačih, ki so si do konca prve četrtine že priigrali prednost petih točk (22:17). Uvodn druge četrtine je ponovno pripadel Litiji, ki je napravila serijo 13:0, podobno kot v prvi četrtini, pa je v nadaljevanju nadzor nad tekmo prevzela Ljubljana, ki je do polčasa ohranila prednost petih točk.

Domači so v drugem delu igre še nekoliko stopili na plin in razlika je po košu Erika Groznika v 24. minuti znašala konkretnih 16 točk (53:37). Tekmeca sta skozi celotno tekmo zelo nihala, podobno kot v prejšnjih dveh četrtinah pa so tudi tej seriji Ljubljane sledile minute Litije, ki je razliko pred zadnjimi desetimi minutami zmanjšala na štiri (58:54). Toliko je razlika znašala tudi dobri dve minuti pred koncem, a je Litija nato dosegla le še en koš in zmagala je ostala v Ljubljani.

Kot v navadi, so bile tudi tokrat pri Ljubljani točke enakomerno razporejene.  S 13 točkami je bil prvi strelec zmagovalcev novinec Jan Maček (še osem skokov), 11 pa so jih prispevali Žan ĐogićDavid Križanič in Tilen Kodrin.

Pri Litiji je bil iz klopi najboljši strelec Primož Kmetič (16 točk, osem skokov), edini pa je dvomestno število točk dosegel še Luka Novak (12).

LJUBLJANA – Litija 78:68 (22:17, 18:18, 18:19, 20:14)