Litija do visoke zmage na gostovanju

Gorica, ki je bila pred prekinitvijo hit začetka sezone v 2. SKL, je v sobotnem večernem terminu doma gostila vse bolj vročo Litijo. Domači so tudi tokrat nastopili brez izkušenega Jana Močnika, ki ga muči poškodba. Začetek tekme je pripadel Goričanom, ki so hitro prevzeli pobudo in se po nekaj minutah igre odlepili za osem točk (13:5). Gostje so ujeli priključek še do konca prve četrtine, temu pa so sledile črne minute domačih, ki so v drugi četrtini zmogli le pet točk. Litija je napravila delni izid 19:3 in po trojki Primoža Kmetiča tik pred polčasom povedla za visokih 16 točk (24:40).

Litijčani so v drugem polčasu vse skozi kontrolirali tekmo, na začetku zadnje četrtine pa so si tudi nabrali 25 točk prednosti, kar je zadostovalo za mirno končnico.

Prvi strelec tekme je bil ponovno Primož Kmetič, ki se je ustavil pri 26 točkah in sedmih skokih. Pri zmagovalcih sta dvomestno število točk dosegla še Jaka Štemberger (11) in Martin Kosin (10). Pri domačih sta bila edina razpoložena košarkarja Marko Marcetič (17 točk) in z 12 točkami Samo Vrabec.

Gorica – Litija 64:78 (19:18, 5:22, 18:18, 22:20)