Liga Nova KBM: Zlatorog poražen v Rogaški Slatini, v prihodnji sezoni med drugoligaši

Ljubljana – Po odigrani tekmi 25. kola Lige Nova KBM so Laščani ostali brez možnosti za obstanek med elito. V drugem polčasu so košarkarji Zlatoroga Laško nekajkrat povedli, a je Rogaška na koncu slavila z 90:84. Največ točk na srečanju je dosegel Patrik Tabak (Rogaška), in sicer 25, medtem ko sta bila v dresu Zlatoroga razpoložena Adrio Ramone Bailey in Filip Samojlović, ki sta jih dosegla po 23 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

25. kolo
Nedelja, 23. april

ROGAŠKA : ZLATOROG LAŠKO 90:84 (29:20, 18:23, 21:22, 22:19)
Rogaška: Durnik 17 (3:5), Tabak 25 (5:6), Špan 17 (3:4), Sivka 14 (2:3), Miličević 17 (4:6).
Zlatorog Laško: Bailey 23 (4:5), Copot 19 (4:5), Miljković 4 (0:4), Vujasinović 3 (0:2), Samojlović 23, Pajk 8, Tratar 4 (0:1).

Rogaška je po hudem boju premagala zadnjeuvrščeni Zlatorog in po nepolnem krogu napredovala na peto mesto. V ponedeljek bosta odigrani še zadnji dve tekmi 25. kola Lige Nova KBM, in sicer Ilirija – Krka in Terme Olimia – GGD Šenčur.

V Rogaški Slatini se je od prve do zadnje minute prašilo na vse strani, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani domači košarkarji. Ti so sredi druge četrtine povedli z 39:29, a nato prepustili pobudo Laščanom, ki so si v 28. minuti po trojki Filipa Samojlovića priigrali prednost sedmih točk (62:55).

V nadaljevanju se je odvijal ogorčen boj za vsak košček igrišča. V 38. minuti je bila tekma povsem odprta, nato pa so gostitelji pri izidu 82:82 naredili delni izid 5:0 in dokončno nagnili tehtnico na svojo stran. Laščani bodo v prihodnji sezoni nastopali med drugoligaši.

V domači ekipi se je na tekmi le pet košarkarjev vpisalo med strelce, najbolj učinkovit pa je bil Patrik Tabak s 25 točkami. Trije drugi so dosegli po 17 točk, Urban Durnik je med njimi pobral 13 žog pod obema obročema, Jure Špan pa je desetim asistencam dodal še šest skokov.

V gostujoči sta bila najbolj učinkovita Samojlović in Adrio Ramone Bailey, oba sta dosegla po 23 točk, slednji je zbral osem skokov, Daniel Vujasinović pa 13 podaj.

Zasedba iz Rogaške Slatine bo v prihodnjem kolu gostila “sosedo” iz Podčetrtka, ekipa iz Laškega pa LTH Castings. Obe tekmi bosta na sporedu 29. aprila.