Liga Nova KBM: Uvodni derbi drugega dela dobila Cedevita Olimpija

Ljubljana – Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno začeli nastope v Ligi Nova KBM. Potem ko v prvem delu niso sodelovali v državnem prvenstvu, so v uvodnem derbiju prvega kola Lige Nova KBM za prvaka premagali Krko s 86:77.

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA
1. kolo

Sreda, 26. februar

CEDEVITA OLIMPIJA : KRKA 86:77 (20:21, 24:26, 25:20, 17:10)
Cedevita Olimpija: Krušlin 7, Krampelj 3, Hopkins 26, Artis 7, Murić 7, Miller-McIntyre 6, Blažič 19, Marinković 11.
Krka: Cosey 11, Škedelj 7, Pašalić 3, Đapa 6, Fifolt 6, Balažič 15, Jošilo 10, Lapornik 8, Ramljak 11.

Poleg Cedevite Olimpije in Krke v Ligi Nova KBM za prvaka nastopajo še aktualni državni prvak Koper Primorska, Helios Suns, Hopsi Polzela in Rogaška. Po desetih kolih oziroma po 20. aprilu se bosta omenjenim ekipam pridružili še dve najboljši ekipi iz Lige Nova KBM za obstanek (GGD Šenčur, Šentjur, Zlatorog in Terme Olimia Podčetrtek) in tako zapolnili četrtfinalne pare.

Ljubljančani so do zmage prišli težje, kot kaže končni rezultat. Gostje so bili namreč v ospredju skoraj 25 minut, v zaključku pa je imel domači strateg Jurica Golemac dva zelo razpoložena posameznika, ki sta ob dobri ekipni predstavi v obrambi prevesila tehtnico na stran Cedevite Olimpije.

Mikael Hopkins je bil s 26 točkami prvi strelec tekme (met iz igre 9:14), Jaka Blažič pa je v drugem polčasu dosegel 11 točk, skupno 19 (trojke 5:10). Na drugi strani je največ točk zbral Jure Balažič (15, trojke 3:4).

Cedevita Olimpija bo drugo kolo odigrala 10. marca v gosteh pri Helios Suns, Krko pa 3. marca doma čaka obračun s Hopsi s Polzele.