Liga Nova KBM: Prevlada Ilirije v drugem polčasu

Ljubljana – V ljubljanskem Tivoliju je bila odigrana druga tekma 23. kola Lige Nova KBM, tudi v drugo so se visoke zmage veselili domačini. Ob polčasu je ljubljanska Ilirija vodila z enajstimi točkami prednosti, v drugem delu srečanja so gostje s Polzele povsem popustili in domačini so zabeležili zmago s 108:71. Pri Iliriji je kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, največ pa jih je prispeval Jaka Klobučar (17), pri Hopsih jih je 15 dosegel Jure Pelko (5 podaj).

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

23. kolo
Sobota, 1. april

ILIRIJA : HOPSI POLZELA 108:71 (26:22, 26:19, 32:17, 24:13)
Ilirija: Arslanagić 16 (6:10), Kruzynski 13 (3:4), Padjen 3, Orel 9 (5:5), Filipič 2, Gorbachov 8 (2:2), Mikuš 11 (2:2), Shashkov 10, Kureš 12 (1:1), Daneu 2, Vončina 5 (2:2), Klobučar 17 (2:2).
Hopsi Polzela: Steblovnik 2, Pešak 1 (1:2), Besedić 14 (2:5), Glavan 14 (3:4), Vranjkovič 11 (4:6), Grušovnik 3 (1:2), Borišek 2 (2:3), Goltnik 4, Vasilić 5 (1:2), Pelko 15 (3:5).

Košarkarji Ilirije so z deseto zmago naredili odločilni korak k uvrstitvi med prvih sedem moštev, ki bodo skupaj s Cedevito Olimpijo nadaljevala v Ligi Nova KBM s četrtfinali na dve zmagi, Hopsi pa so po šestnajstem porazu obsojeni na nadaljevanje boja za obstanek med elito.

Za Ljubljančane je bila to šele prva zmaga na zadnjih treh tekmah, Hopsi pa so doživeli četrti poraz na zadnjih petih tekmah oziroma po nadaljevanju tekmovanja od začetka marca.

Gostje so bili enakovreden tekmec le v uvodni četrtini. Ilirija se je odlepila z delnim izidom 13:0 (31:22). Od tu dalje je razlika samo še naraščala, dokončno pa je bil zmagovalec znan po tretji četrtini, ki so jo izbranci trenerja Stipeta Modrića dobili z 32:17.

Pri Iliriji se je med strelce vpisalo vseh dvanajst igralcev – šest jih je imelo dvomestno število točk (največ Jaka Klobučar in Adnan Arslanagić), pri Hopsih pa je največ točk zbral Jure Pelko, z metom 4:5 za tri točke.

Ilirija bo v naslednjem kolu po enotedenskem premoru zaradi zaključnega turnirja mladincev oziroma košarkarjev do 20 let gostovala v Škofji Loki (15. april), Hopse pa 17. aprila v Laškem čaka derbi začelja z Zlatorogom.