LIGA NOVA KBM: Laščani dohiteli Kranjčane

Ljubljana – V Laškem je bila danes na razporedu zaostala tekma 15. kola v Ligi Nova KBM, v kateri so gostovali igralci ECE Triglava. Laščani so bili tokrat boljši tekmec in so osvojili svojo drugo zmago v sezoni, ter se s tem z Gorenjci izenačili po ševilu zmag.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA
15. kolo
Torek, 1. februar

ZLATOROG LAŠKO : ECE TRIGLAV 80:73 (22:13, 18:24, 18:18, 22:18)
Zlatorog Laško: Kerič 20 (2:2), Hrovat 6 (2:5), Copot 9, Kellner 19 (6:6), Grušovnik 12 (0:1), Miljković 6, Tunstall 8 (4:6).
ECE Triglav: Andolšek Heine 7, Urbiha 8, Praljak 10 (4:7), Maček 18 (2:2), Smrekar 13 (1:2), Čabrilo 7 (7:8), Muratović 10 (2:4).
Košarkarji Zlatoroga so dosegli pomembno zmago v boju za obstanek v Ligi Nova KBM. V Treh lilijah so v dramatični končnici premagali neposrednega tekmeca iz spodnjega dela razpredelnice, ECE Triglav, z 80:73. Tako Laščani kot Kranjčani so zdaj pri dveh zmagah, imajo pa slednji boljše medsebojno razmerje, saj so na prvi tekmi slavili z 21 točkami razlike.
Zlatorog je tako prekinil niz enajstih porazov in slavil prvič po več kot treh mesecih oziroma 25. oktobru. ECE Triglav je izgubil petič zapored in še naprej ostaja brez zmage v gosteh.
Čeprav so imeli izbranci trenerja Aleša Pipana v 36. minuti že enajst točk naskoka (70:59), je odločitev o zmagovalcu padla šele v zadnje pol minute; 40 sekund pred koncem so namreč gostje izenačili izid na 73:73, rešitelj domače zasedbe pa je bil najboljši strelec tekme Elvis Kerič (20 točk, trojke 4:7, 5 podaj), ki je 24 sekund pred iztekom časa zadel trojko za 76:73. Kranjčani so v naslednjem napadu zapravili priložnost za izenačenje, Laščani pa so zmago potrdili s črte prostih metov.
Zlatorog ima do konca prvega dela Lige Nova KBM še dve tekmi, doma proti Rogaški in v gosteh pri Termah Olimia, ECE Triglav pa bo šel še trikrat na parket, in sicer v domači dvorani proti Krki in Helios Suns ter na tujem proti Šentjurju.