Liga Nova KBM: Laščani do prvenca

Ljubljana – V Laškem je bila odigrana zadnja tekma sedmega kola Lige Nova KBM, košarkarji Zlatoroga so gostili ekipo Term Olimia Podčetrtka. Domača zasedba je po dvajsetih minutah igre vodila s 14 točkami prednosti, a se gostje niso vdali in se pred zadnjim delom srečanja približali na šest točk zaostanka. V zadnji četrtini so Laščani uspeli zadržati prednost in slaviti z 88:74. Najboljši strelec srečanja je bil Simo Atanacković, košarkar Podčetrtka je dosegel 23 točk, v dresu Zlatoroga sta jih 18 prispevala Domen Lorbek in Jan Copot (10 skokov).

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

7. kolo
Ponedeljek, 21. november

ZLATOROG LAŠKO : TERME OLIMIA PODČETRTEK 88:74 (27:21, 17:9, 21:29, 23:15)
Zlatorog Laško: Lorbek 18 (4:4), Copot 18 (1:2), Samojlović 16, Miljković 2 (0:2), Tratar 2, Bailey 16 (4:6), Požin 13 (4:4), Smrekar 3 (1:2).
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 12 (1:2), Strnad 11 (4:4), Švigelj 4, Atanacković 23 (5:6), Tadić 10, Struger 4 (2:2), Muratović 2, Škorjanc 2, Stoimenov 3 (1:1), Boršič 3.

Zlatorog je v 7. kolu Lige Nova KBM prišel do prve zmage v sezoni, Terme Olimia Podčetrtek pa je vpisal peti poraz in tako ostaja pri dveh zmagah.

Košarkarji Zlatoroga so kmalu po začetku tekme prevzeli pobudo in do konca dvoboja obdržali vodstvo v svojih rokah. V prvi četrtini je blestel Domen Lorbek s 15 točkami, Laščani pa so jo končali s prednostjo šestih točk. Slaba druga četrtina za Podčetrtek, prvih šest minut niso zadeli koša, je pomenila, da se je Zlatorog odmaknil na 21 točk prednosti (42:21). Do konca prvega polčasa so se gostje malenkost le pobrali, a domačini so na odmor odšli z lepo prednostjo 14 točk.

Po odmoru so košarkarji Podčetrtka zaigrali veliko bolje in se približali na šest točk zaostanka. A košarkarji Zlatoroga so odlično metali za tri točke in tako ohranili svojo prednost. V sklepni četrtini so gostje spet popustili in Laščani so svojo prednost zadržali do konca obračuna.

Pri Zlatorogu sta bila z 18 točkami najboljša strelca Lorbek in Jan Copot, ki je zbral tudi deset skokov, Samojlović pa je prispeval 16 točk. Pri Podčetrtku je bil najuspešnejši Simo Atanacković s 23 točkami.

V naslednjem kolu bodo Laščani že v petek gostovali pri LTH Castings, ki je še edina ekipa v ligi brez zmage. Košarkarji Podčetrtka pa bodo dan kasneje na domačem parketu gostili Rogaško.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško“Bili smo v polni zasedbi, igrali smo doma. Fantje so pokazali, da znajo igrati košarko. Dobro smo začeli, povedli z 21 točkami prednosti, nato pa zopet malce padli v obrambi. Izkušeni gostje so priložnost izkoristili in se približali. Bili smo skoncentrirani do konca, v ključnih trenutkih smo odigrali dobro. Naš cilj je, da zmagujemo v seriji in se oddaljimo od dna.”

Davor Brečko, trener Term Olimia Podčetrtka“Smo v nekakšnem krču. Še zmeraj igramo brez Sandija Čebularja, vendar to ni izgovor. Vedeli smo, da je Zlatorog z novimi okrepitvami kandidat za visoka mesta. Nervozna tekma, sojenja ne bom komentiral, saj statistika pove vse. V prvi četrtini smo slabo igrali v obrambi, nato smo se uspeli pobrati. Lovili smo rezultat, kar je težko, sledile pa so tehnične napake. Gremo naprej, čaka nas derbi z Rogaško.”